Microsoft Windows 10 tüketici özelliklerinin detaylarını ocak sonundaki etkinlikte açıklayacak

windows-10-1

Microsoft Windows 10’un son kullanıcıların ilgisini çekecek özelliklerini ocak ayında düzenleyeceği bir etkinlikte açıklamayı planlıyor.

Her ne kadar Microsoft gelecek ayın başında düzenlenecek CES 2015 tüketici elektroniği fuarına katılacak olsa da, Microsoft’taki gelişmelerle yakından ilgili kaynakların The Verge sitesine söylediklerine göre, Microsoft ocak sonunda ayrı bir basın toplantısı düzenleyip Windows 10’un tüketici ön izlemesini gerçekleştirecek. Microsoft daha önce Windows 10’un tüketici işlevleri hakkında 2015’in başlarında daha fazla paylaşımda bulunacağı sözünü vermişti. Görünüşe göre şirket bu yolda ilerliyor.

Microsoft Windows 10’un ilk gösterimini San Francisco’da düzenlenen düşük profilli ve sadece bir saat süren bir etkinlikte yapmıştı. Ancak şirket tüketici işlevlerinin tanıtımını daha önemli görüyor. Bu etkinlikte Continuum olarak adlandırılan yeni dokunmatik arayüzün de aralarında bulunduğu çok sayıda özelliğin ve işlevin tartışılması bekleniyor.

Ayrıca yazılım devi Windows telefon ve tabletlerle ilgili planlarını detaylandıracak, ayrıca muhtemelen Xbox One oyun konsolunun kontrol paneliyle ilgili güncellemelerini de açıklayacak.

Windows 10 aralarında PC, tablet, telefon ve Xbox One’ın bulunduğu birden fazla cihazda çalışabilen tek bir işletim sistemi olacak. Microsoft’un Windows 10 tüketici özellikleriyle ilgili etkinliğin detaylarını yıl bitmeden açıklaması bekleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...