Microsoft Windows 10 için Xbox uygulamasını Game DVR özelliğiyle sunuyor

microsoft-windows-10-xbox

Microsoft, Xbox deneyimini yeni işletim sistemi Windows 10’a da taşıyor. Şirketin Windows 10 etkinliğinde sahneye çıkan Xbox şefi Phil Spencer, Windows 10 için hazırlanan Xbox uygulamasının tanıtımını gerçekleştirdi.

İlk etapta SmartGlass uygulamasının daha teşekküllü bir sürümü gibi gözüken Xbox Windows 10 uygulaması, kullanıcılara oyun koleksiyonlarını görüntüleme ve Xbox Live üzerinde insanlarla sohbet etme imkanı veriyor.

Game DVR ise Xbox Windows 10 uygulamasının en çarpıcı özelliği niteliğinde. Bu özellik sayesinde Xbox uygulaması üstünde oyun kliplerini paylaşmak, görüntülemek ve bu kliplere yorum yapmak mümkün oluyor.

Game DVR özelliği tüm Windows oyunlarında, hatta Steam üzerinde oynanan eski oyunlarda bile kullanılabiliyor. Windows ve G tuşlarına birlikte basıldığında oyunun son 30 saniyesi bir klibe dönüştürülüyor.

[Görsel – The Verge]

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...