Microsoft One Outlook ile Mail ve Takvim’i birleştirecek

Microsoft Windows 10’da yerleşik Mail ve Takvim uygulamalarının yerini alacak yeni bir Outlook uygulamasını test ediyor. Monarch ve “One Outlook” kod adlarıyla anılan bu uygulama, büyük ekran deneyimleri için tasarlanmış yeni bir Outlook versiyonu olarak nitelendiriliyor.

Sızdırılmış uygulama bir dahili Microsoft hesabı olmadan işlevsel olmamakla birlikte, One Outlook uygulaması Outlook (Win32 ve UWP), Outlook Web Access (OWA) ve macOS masaüstü yazılımının yerini alacak. Ayrıca Microsoft, bu yeni Outlook’un tam web versiyonunu da çıkaracak.

Microsoft, Outlook’un web sürümünü temel alacak tek bir masaüstü yazılımı geliştiriyor. Sızan uygulamanın erken geliştirme aşamasında olduğu açık şekilde görülüyor. Hatta Microsoft, çalışanlarını bunun şu anda “cesur test sürümleri” için tasarlandığı ve çevrimdışı bir mod içermediği konusunda uyarıyor. Test sürümü, Microsoft ve diğer yazılım şirketleri tarafından kendi kodlarının ilk sürümlerini test etmek ve kullanmak için tercih ettiği bir terimdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GitHub'dan geliştiriciler için kullanışlı video yükleme özelliği

Bu erken sürüm sızdırıldı, ancak Windows 10 Mail uygulamasının yerini alacak uygulamanın son hâli gelecek yıla kadar gelmeyebilir. Windows Central bu yazılımın, 2022’de Windows 10’daki Posta ve Takvim uygulamalarını değiştirmek amacıyla yayınlanacağını söylüyor. Bunun öncesinde de, 2021’in sonuna doğru daha büyük bir önizleme programına gireceğini bildiriyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...