Microsoft Edge Android uygulaması 5 milyon indirme sayısına ulaştı

microsoft edge androidMicrosoft Edge Android cihaz sahiplerini etkilemeyi başarmış gibi görünüyor. İnternet tarayıcısı, 2017’nin aralık ayında Google Play Store üzerinde 1 milyon indirme rakamına ulaşmayı başarmıştı. Aradan geçen altı aylık süreçte de ivmesini koruyan Microsoft Edge, Google’ın mobil işletim sisteminde önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

İnternet tarayıcısının Android uygulamasının Google Play Store’daki indirme rakamı 5 milyonu buldu. Bu hızın korunması durumunda Edge Android uygulamasının indirme sayısının 2018’in sonu itibarıyla 10 milyona ulaşması oldukça muhtemel görünüyor.

Edge Android uygulamasının bu kadar ilgi görmesinde Windows 10’daki gezinme deneyiminin sürdürülmesi önemli bir faktör olarak göze çarpıyor. Ancak uygulamanın dikkat çeken özellikleri bununla sınırlı kalmıyor. Tarayıcıda QR kodu okuyucusu, Sesle Arama ve inPrivate adını taşıyan bir gizli gezinme modu bulunuyor.

Microsoft Edge Android uygulaması düzenli olarak güncelleniyor. Bu da uygulamanın başarısındaki önemli faktörlerden biri olarak değerlendiriliyor. Mevcut yetenekleri ve Microsoft’un verdiği önem, Edge’in Android platformundaki yolunun hâlâ açık olduğunu gösteriyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...