Microsoft Build 2016 konferansı 30 Mart tarihinde

Microsoft Build 2016

Microsoft’un her yılın ilkbaharında düzenlediği geleneksel Build geliştirici etkinliklerinin yenisinin tarihi açıklandı. Microsoft Build 2016 etkinliğini 30 Mart ile 1 Nisan Tarihleri arasında San Francisco’da düzenleyecek. Etkinlikde Microsoft’un ve teknolojinin geleceğiyle ilgili duyurular gerçekleştirilecek.

Microsoft Build etkinliklerinde genellikle Windows’un geleceği hakkında konuşuyor, bir sonraki büyük Windows sürümünün detaylarını veriyor. Yazılım şirketi şu anda Windows 10’un Redstone kod adlı güncellemesi üzerinde çalışıyor.

Muhtemelen Redstone güncellemesine ait ön izleme sürümlerinden en az bir tanesi Mart 2016 sonundaki etkinliğe hazır olacaktır. Bu da Build 2016 etkinliğinin Windows 10 Redstone güncellemesinin gösterimini yapmak için isabetli bir ortam olduğunu gösteriyor.

Microsoft Build 2016’da “Microsoft’un geleceği” ile ilgili sürprizler olabilir

Bu yılın başlarında düzenlenen Build etkinliğinde Microsoft, Windows 10’da yeniden düzenlenen iOS ve Android uygulamalarının Windows 10’da çalıştırılmasına destek verilmesine dair planlarını açıklamış, bunun yanı sıra platform genişletmeleri ve geliştiricilere odaklanan duyurularına yoğunlaşmıştı. Gelecek yıl bu tarz büyüklükte önemli duyurular göremeyebiliriz, ancak “Microsoft’un geleceği” şeklinde bir ibarenin kullanımı her türlü ihtimâlin dikkate alınması gerektiğini gösteriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...