Microsoft 30 Eylülde San Francisco’da Windows 9 etkinliği düzenleyecek

windows-30-eylul-etkinlik-davetiye-160914

Microsoft gelecek nesil Windows versiyonu için hazırlıklarını sürdürüyor. Şirketin bu ayın sonunda bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyordu, buna yönelik bilgi kesinleşti. Microsoft 30 Eylül günü San Francisco’da bir Windows etkinliği düzenleyecek.

Yazılım üreticisi etkinlikle ilgili davetiyeleri e-posta yoluyla göndermeye başladı. Toplantıda Joe Belfiore ve Terry Myerson Windows’un geleceğine dair detayları paylaşacak. Etkinlik kurumsal ve ileri düzey Windows kullanıcılarını hedefleyecek.

Microsoft’un etkinlikte veya onun hemen sonrasında “Windows Teknik Önizleme” sürümünü yayınlaması bekleniyor. Böylelikle geliştiriciler ve kurumsal kullanıcılar şirketin yaptığı değişiklikleri değerlendirme fırsatı bulacak.

Windows Teknik Önizleme sürümüne ait ekran görüntüleri ve videolar bir süredir sızıyor. Bunlar sayesinde yeni bir Başlat menüsü, sanal masaüstü özelliği, Bildirim Merkezi gibi eklentilerin yolda olduğunu anlıyoruz. Bunun yanı sıra Microsoft’un masaüstü kullanıcı arayüzünde iyileştirmeler yaptığı, geleneksel ikonları daha yalın hâle getirdi, ayrıca Cortana entegrasyonu ve sanal masaüstü için görev çubuğuna bazı değişiklikler getirdiği görülüyor.

Windows Teknik Önizleme sürümüne işletim sisteminin gelecek yılın ilk yarısında planlanan final sürümünün çıkışına kadar düzenli aralıklarla güncellemeler getirilmesi bekleniyor. Anlaşılıyor ki, Microsoft masaüstünde daha fazla kullanıcı arayüzü değişikliği yapmayı planlıyor ve henüz yapılan bazı çalışmalar önizleme için hazır değil.

30 Eylül tarihinde yeni Windows sürümüyle ilgili gelişmeleri Teknoblog’da bulacaksınız.

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Android Auto için dikkat dağınıklığını azaltan yeni özellikler

Google, Google Asistan sürüş modu için yeni bir kontrol paneli de dahil olmak üzere, Android Auto'da birkaç güncelleme duyurdu. Yakın zamanda Google, Android 12 ile...

Avrupa Birliği USB-C zorunluluğu için harekete geçti

Avrupa Birliği, akıllı telefon ve diğer elektronik üreticilerinin cihazlarında ortak bir USB-C girişine yer vermesine yönelik planlarını açıkladı. Bu teklifin en çok cihazlarının büyük...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun