Teknoloji

Meta Facebook’taki “otomatik arkadaşlık isteği gönderme” sorununu çözdü

meta facebook

Meta Facebook’ta kullanıcılar bir profile girdiğinde o profile kullanıcı iradesi dışında arkadaşlık isteği gönderilmesi sorununa çözüm getirdi. Şirket tarafından The Daily Beast’e gönderilen açıklamada, sorun nedeniyle kullanıcılardan özür dilendi.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Bazı Facebook arkadaşlık isteklerinin yanlışlıkla gönderilmesine neden olan son uygulama güncellemesiyle ilgili bir hatayı düzelttik. Bunun olmasını engelledik ve bu durumun vermiş olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Bu problemin Facebook’ta hem kafa karışıklığına hem de eğlenceye yol açtığını söylemek yanlış olmayacaktır. Söz konusu hata nedeniyle bir kullanıcıyı Facebook profiline girerek “stalk” yani gizlice takip etmek imkansız hâle gelmişti. Bunun bir sosyal medya kullanıcısı için can sıkıcı olacağını tahmin etmek pek zor değil. Ancak asıl can sıkıcı olay, Facebook’un engellenmek istenen kişilere de arkadaşlık isteği göndermesi oldu.

Meta Facebook ve diğer organizasyonlarında işten çıkarmalara devam ediyor

Meta Facebook ve çatısı altındaki diğer organizasyonlarda 10 bin kişiyi daha işten çıkarmaya hazırlanıyor. “Verimlilik Yılı” adı altında kapsamlı işten çıkarmalara giden şirket, 2023’ün sonu itibarıyla 23 bin çalışanının işine son vermeyi planlıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER