Medium yeni özellikleriyle kısa yazı paylaşılmasını destekliyor

medium-100314

Twitter kurucuları Evan Williams ve Biz Stone’un imzasını taşıyan blog platformu Medium, özellikle uzun yazılar yazmayı sevenlerin beğenisini kazanmış durumda. Ancak Medium ekibi, uygulamanın hitap ettiği kitlenin sadece lafı uzatmayı sevenlerden ibaret olmasını istemiyor.

Blog servisi bu durumun önüne geçmek adına daha kısa yazı yazmayı sevenleri teşvik edecek özellikleri kullanıma sundu. Yeni satıriçi yazı editörü sayesinde Medium yazarlarının birkaç yüz kelimeyi hızlıca yazması mümkün hâle gelirken, platformda yapılan genel tasarım değişikliği de daha hızlı bir dolaşım imkanı sunuyor.

Medium’un ana ekranında beliren satıriçi yazı editörü sayesinde kullanıcılar akıllarına gelen fikirleri hızlıca paylaşabiliyor. Fikirlerini ifade etmek için geniş bir alana ihtiyaç duyanlar ise tek bir tıklamayla tam sayfa yazı ekranına yönlendiriliyor.

Kısa paylaşımlar Medium’un ana akışında da ön plana çıkarılıyor. Ana akışta tamamı görülmeyen paylaşımları da genişleterek ana akış üstünde okumak mümkün oluyor. Yine ana akış üzerinden makale tavsiyesi de yapılabiliyor.

Medium’da artık yazarlar makalelerine etiket de ekleyebilecek. Bu etiketleri kullanarak Medium’da arama da yapılabilecek. Böylelikle makale bulma sürecinin de ciddi ölçüde kolaylaşması bekleniyor.

Medium’u daha sosyal ve daha etkileşimli bir platform haline getiren bu yenilikler hemen kullanıma sunuldu.

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın