Mark Zuckerberg kızı Max’e Facebook paylaşımıyla merhaba dedi

Mark Zuckerberg - Priscilla Chan - Max

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, eşi Priscilla Chan’in kızları Max’i dünyaya getirdiğini bir Facebook paylaşımıyla duyurdu. Facebook’un Notlar özelliğiyle hazırlanan paylaşım ”Kızımıza Mektup” adını taşıyor. Paylaşımın en üstünde Zuckerberg ve Chan’in Max ile çekilmiş bir fotoğrafı bulunuyor.

”Senin annen ve bana gelecek için verdiğin umudu tanımlayabilecek bir kelime bulamıyorum.” cümlesiyle mektubuna başlayan Mark Zuckerberg, ”Yeni hayatın sana çok şey vadediyor. Sana her yönünü keşfedebileceğin sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyoruz. Sen bize şimdiden içinde yaşadığın umudu dışarıya yansıtma fırsatını verdin.” ifadeleriyle kızına seslenişine devam ediyor.

Zuckerberg ve Chan, mektuplarında kızları için görmeyi istedikleri değişimden bahsetmeyi de unutmuyor. ”Tüm ebeveynler gibi, senin bugünkünden daha iyi bir dünyada büyümeni istiyoruz.” diyen çift, bunun için sağlık, eğitim, teknoloji ve eşitlik konusunda ilerlemeler sağlanması gerektiğine dikkat çekiyor. Mark Zuckerberg ve Priscilla Chan’e göre, bu süreçte yapılacak 25, 50, hatta 100 yıllık uzun vadeli planlamalar büyük önem taşıyor.

Facebook CEO’su ve eşi, kızlarına yazdıkları mektupta son derece büyük bir taahhütte de bulunuyor. Çift, sahip oldukları Facebook hisselerinin yüzde 99’unu yaşarken ”Chan Zuckerberg Initiative” adını verdikleri yeni bir organizasyon üzerinden hayır işlerine bağışlama sözü verdi. İkilinin sahip olduğu Facebook hisselerinin değeri 45 milyar doları buluyor. Bu da söz konusu vaadin büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...