Lumia Camera uygulaması tüm Windows telefonlarda kullanılabiliyor

lumia-camera-240815

Microsoft, Lumia Camera uygulamasının Windows 10 işletim sistemli tüm telefonlarda varsayılan kamera uygulaması olacağının haberini daha önceden vermişti. Ancak uygulamayı denemek isteyenlerin Windows 10 Mobile güncellemesini beklemesine gerek kalmadı. Şirket, Lumia Camera’nın tüm Windows Phone 8.1 işletim sistemli cihazlarda kullanılabilecek bir versiyonunu yayınladı.

Yayınlanan güncellemeyle birlikte Lumia Camera’nın Microsoft veya Nokia logosu taşımayan Windows telefonlarında kullanılmasının da önü açıldı. Ancak bu kullanımın kapsamında bazı kısıtlamalar olduğunu belirtmekte fayda var.

Windows Central’da yer alan habere göre, HDR gibi bazı Rich Capture özellikleri halen Lumia serisi telefonlara özgü olmayı sürdürüyor. Buna ek olarak, uygulamanın ara ara kendi kendine kapanması da henüz genel kullanıma tam hazır olmadığını gösteriyor.

Yine de, Windows Phone’un en iyi kamera uygulamasına erişim imkanının önemli olduğunu ve erken erişim döneminde bazı sorunların göz ardı edilebileceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER