Livestream kullanıcılarına şifrelerini değiştirmelerini tavsiye etti

livestream

İnternet üzerinden canlı yayın yapma imkanı sağlayan platformlardan biri olan Livestream, kullanıcılarını veri tabanına girilmiş olabileceği konusunda uyardı. Servis, kullanıcılarına kendi güvenlikleri adına şifrelerini değiştirmeleri tavsiyesinde de bulundu.

Livestream incelemelerini sürdürüyor

Canlı yayın platformu talebini kullanıcılarına e-posta yoluyla iletirken, söz konusu e-postayı almamış kullanıcıların bile şifre değişikliği yapmalarında fayda olduğu ifade edildi. Yapılan açıklamada, olası açığa dair incelemelerin devam ettiği de belirtildi.

Platform tarafından kullanıcılara gönderilen e-postada, şifre sıfırlama sayfasına yönlendirme yapan bir bağlantı da bulunuyor. Potansiyel sızıntıya dair detaylar henüz sınırlı olsa da, gerçekleştirilen incelemenin tamamlanmasıyla birlikte konuya ilişkin daha fazla bilginin gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Bir dönem internet üzerinden canlı yayın konusunda akıllara gelen ilk seçeneklerden biri olan platform, Periscope gibi servislerin gölgesinde kalsa da halen hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesini barındırıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...