Teknoloji

LinkedIn Clubhouse tarzı sesli etkinlikler başlatıyor

linkedin

LinkedIn, Clubhouse tarzı sesli sohbet odası özelliği üzerinde geçtiğimiz mart ayından bu yana çalışıyordu. Söz konusu özellik, yeni etkinlikler platformunun çatısı altında bu ay içinde kullanıcılarla buluşmaya başlayacak.

LinkedIn’den TechCrunch’a gönderilen açıklamaya göre, bu özellik sayesinde organizatörler sanal olarak yuvarlak masa toplantıları veya paneller gerçekleştirebilecek. Yöneticiler tartışmaların moderasyonunu yürütürken, katılımcılar da etkinlik sırasında ve sonrasında birbirleriyle konuşabilecek. Etkinlikler platformunda LinkedIn’in kendi yapımı olan yerleşik araçlar da bulunacak.

LinkedIn’de kariyer gelişimi gibi konularda içerik üreten geniş bir topluluk mevcut. Sosyal ağ, bu topluluğu üyelerinin sanal etkinliklere de ev sahipliği yapmasını bekliyor. LinkedIn’in uzun vadeli hedefi ise etkinliklerin yönetiminin daha büyük ölçekli organizasyonlar tarafından yürütülmesi.

Özelliğin video versiyonu ilkbaharda dağıtıma çıkacak. Organizatörler ilk etapta etkinliğe katılım için ücret alamayacak. LinkedIn’in şu aşamada biletli etkinliklere ev sahipliği yapma gibi bir planı bulunmuyor.

2021’in başlarında pek çok insanın pandemi önlemleri nedeniyle evlerinde kaldığı dönemde Clubhouse’un popülaritesi tavan yapmıştı. Clubhouse’un ateşi bir süre sonra sönse de; Facebook, Twitter ve Discord gibi pek çok teknoloji platformuna da kendi sesli sohbet odalarını oluşturma konusunda ilham vermişti. LinkedIn bu partiye katılmakta gecikmiş gibi görünse de, formata uzun vadede başarılı olabilecek bir şekilde yaklaşıyor. Sosyal ağın kullanıcılarının başarı hikayesi ve deneyim dinlemeye olan açıklığı, sesli etkinlikleri LinkedIn açısından anlamlı kılıyor.

İLGİLİ HABERLER