LG’nin yeni akıllı saati LG Watch Libre adını taşıyabilir

lg watch libre
LG Watch Sport

LG markalı iki akıllı saatin varlığına daha önce ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) belgelerinde rastlanmıştı. Ancak bu saatlerin hangi ismi taşıyacakları konusunda herhangi bir işaret verilmemişti. Ancak internete sızan bir ticari marka başvurusu LG Watch Libre isminin şirket tarafından kullanılabileceğini gösteriyor.

LG tarafından bundan yaklaşık iki hafta önce Güney Kore’de yapılan bir ticari marka başvurusunda Libre isminin kullanılabileceğini gösteriyor. İspanyolcada “özgürlük” anlamına gelen Libre kelimesinin seçilmesi, şirketin spor özellikleri öne çıkan bir saati kullanıcılarla buluşturabileceğini düşündürüyor.

FCC belgelerinde LM-W319 kod numarasıyla görülen spor modelin kasasının da daha dayanıklı olacağı belirtiliyor. Dayanıklı kasa dışında LTE bağlantı desteği de özgürlük vaadinin bir parçası olarak değerlendiriliyor. Yine de bütün bu ihtimallerin hâli hazırda bir spekülasyondan ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor.

LG Watch Libre için ortada henüz bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak saatin hibrit kardeşi LG Watch Timepiece’in de kısa süre önce FCC’den onay almış olması çıkışın çok da uzak olmadığını gösteriyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...