Video: LG V30+ Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Geçtiğimiz yazın sonlarında, IFA 2017’de duyurusu gerçekleştirilen LG V30, aylar sonra, V30+ olarak karşımızda. Adında “+” takısının kullanılması, bu telefonun orijinalinden çok farklı olduğu anlamına gelmiyor. V30+’ın artısı, 128 GB dahili hafıza barındırmasından geliyor. Bununla birlikte daha fazla depolama alanı isteyenler için yine microSD kart yuvası barındırmaya devam ediyor.

Ocak ayı sonundan itibaren Türkiye’de satışa sunulacak LG V30+ test merkezimize ulaştı. Çok yakında detaylı incelemesini Teknoblog’da bulacağınız bu üst segment Android telefonun kutu açılımını yaptık. Kutuyu açtığımızda bizi ilk karşılayan bir temizleme bezi oldu. Simsiyah renkli ve epey parlak görünen LG V30+, parmak izlerine karşı epey hassas görünüyor. LG de, en başa yerleştirdiği bez ile mesaj veriyor gibi duruyor.

Daha sonra LG V30+’ı görüyoruz. Onun ardından içinde SIM kart iğnesi ve hızlı başlangıç kılavuzunu barındıran bir kutu, şarj adaptörü, USB kablosu ve kulaklıklar çıkıyor. Kulaklıklar topuzlu, kablosu ise örgü kumaş kaplı. Bu açıdan LG G6 gibi telefonları andırıyor. Zaten nitelik olarak aynı görünüyor. Sadece telefonun havasına uyması amacıyla siyah renkte geliyor.

LG V30+’ın kurulumu, başlangıçta girdiğiniz bilgilere ve parmak izi tanıtmasına bağlı olarak birkaç dakika sürüyor. Daha sonra karşımıza LG’nin son birkaç yıl gördüğümüz telefonlarından alıştığımız özel kullanıcı arayüzü geliyor. V30+’a özel bazı duvar kağıtları ve farklılaştırmalar mevcut, ancak arayüzün özü aynı kalmaya devam ediyor. Google’ın uygulamaları başta olmak üzere çeşitli uygulamalar yüklü olarak sunuluyor. Uygulama çekmecesi başlangıçta kapalı geliyor, tüm kısayollar ana ekrana diziliyor. Eğer isterseniz, Ayarlar içinden uygulama çekmecesini aktifleştirebilir, klasik Android düzenine geri dönebilirsiniz.

LG V30+’ın tasarımından ve verdiği histen kısaca bahsedecek olursak; 6 inçlik ekran gerçekten de epey dar bir çerçeveyle sarılmış. Bu da standart 6 inçlik bir telefondan daha küçük yüzey alanına sahip, daha kompakt bir cihaz kullanıyormuş hissi veriyor. Simsiyah renkli olması ve kenarlarda da hafif kavis barındırması, V30+’a biraz Galaxy S8 havası veriyor. Ayrıca telefonun kalınlığı da fazla değil. Sonuç olarak tek elle rahatlıkla kavranıyor, zahmetsiz biçimde kullanılıyor. Çok ağır da hissedilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Civi fotoğrafları Vivo X60 Pro benzeri tasarımı gösteriyor

V30+ da V20 gibi ses bakımından öne çıkan bir telefon. Ancak telefonda yine tek bir harici hoparlör bulunmaya devam ediyor. Ses konusundaki uzmanlıklar daha çok kulaklıkla kullanım ile ilgili ki, onunla ilgili detayları ilerleyen günlerde yayınlayacağımız incelemeye saklayalım. Daha fazla izlenimi de o zaman aktaracağız. İyi seyirler!

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...