LG Rollable telefonuyla ilgili iddiaları yalanladı

LG Rollable adını taşıyan yuvarlanabilir ekranlı telefonuyla ilgili çalışmaların askıya alındığı iddiasını yalanladı. Şirket tarafından The Verge sitesine gönderilen açıklamada, gelecekte çıkması planlanan ürünlerle ilgili nihai bir kararın verilmediği belirtildi. Söz konusu iddia Güney Kore medyası tarafından gündeme taşınmış ve şirketin parça tedarikçilerini iade ödemeleri konusunda bilgilendirdiği öne sürülmüştü.

Ancak LG’nin açıklamasına biraz daha dikkatli bakmakta fayda var. Nihai kararın verilmemiş olması, LG’nin Rollable’ı 2021 içinde piyasaya çıkaracağı anlamına gelmiyor. Şirketin açıklaması pandemi ortamında tasarım, üretim ve sevkiyatta yaşanabilecek sıkıntıları ve genel belirsizlik ortamını yansıtıyor. Buna ek olarak, ortaya atılan iddianın gerçeğin sınırlarında olabileceğini belirtmekte fayda var.

LG akıllı telefon pazarından çıkacağına dair iddiaları da yalanladı. Bu iddialar da geçtiğimiz ocak ayında gündeme gelmişti. Güney Koreli şirketin akıllı telefon birimini satabileceği veya kapatabileceği belirtilmişti.

Eğer LG Rollable projesini askıya alırsa, bu telefonun tasarımında bazı değişikliklerin yapılması için olabilir. Üretim takvimindeki tüm değişikliklerin iptal anlamına gelmediğini de belirtmek gerekiyor. Projenin tamamen iptalinin LG çalışanları için de sürpriz olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Wear OS 3 adını açıkladı, güncellenecek cihazları ve tarihi paylaştı

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...

WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

WhatsApp, WABetaInfo ve 9to5Google'ın haberlerine göre, kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e aktarmaları için bir yol geliştiriyor. Bu özellik, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmetiyle ilgili...