Manşetler

LG’den G2’ye Güney Kore’de yeni bir kardeş: LG Gx

LG ana vatanı Güney Kore için yeni bir LTE 4G akıllı telefon çıkardı. LG Gx ekürisi LG G2 kadar güçlü değil, sahip olduğu teknik özellikler onu daha çok Optimus G Pro ile aynı çizgiye getiriyor. Yine de, amiral gemisi G2’nin tasarımından izler taşıyan bu telefon için de QuickWindow adlı kapak sunuluyor.

lg-gx-161213-1

LG Gx’te Qualcomm Snapdragon 600 işlemci,  2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 5.5 inç, Full HD IPS ekran bulunuyor. 2.6 GHz geniş bant LTE desteğine sahip olan bu telefon daha çok Güney Kore’ye özel birtakım işlevler de barındırıyor. Arkada 13 megapiksel, önde de 2.1 megapiksel kamera bulunuyor.

lg-gx-161213-2

150.6 x 76.1 x 9.2 mm.’lik boyutlara ve 167 gr. ağırlığa sahip olan telefonun içinde de 3140 mAh kapasiteli pil bulunduğu belirtiliyor.

Telefonda, aralarında Smart Day olarak adlandırılan ve günün önemli bilgilerini kilit ekranında gösteren özelliğin de yer aldığı yeni kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri bulunuyor. Ayrıca ekranı çift tıklatmayla uyandırmayı sağlayan “knock on-off” özelliği de LG Gx’te yüklü olarak geliyor.

lg-gx-161213-3

LG, Gx’in Güney Kore dışında başka ülkelerde çıkıp çıkmayacağını henüz açıklamadı. Eğer böyle bir durum söz konusu olursa, zamanı geldiğinde gelişmeleri aktaracağız.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER