LG G5 Nougat güncellemesinin dağıtımı Güney Kore’den başladı

lg g5 nougatLG G5 Nougat güncellemesini almaya başlıyor. LG, modüler akıllı telefonu G5 için Android 7.0’ı, Güney Kore’den itibaren sunmaya başladı. Şirket mevcut bir Marshmallow telefonuna Nougat güncellemesini dağıtmaya başlayan ilk üretici olduğunun altını çizmeyi ihmâl etmiyor.

LG’nin en son modeli V20, Nougat yüklü olarak çıkan ilk Android telefonu olma özelliğini taşıyordu. Hatta cihaz bu özelliğiyle çoğu ülkede Google’ın kendi Pixel cihazlarını bile geçmeye başarmıştı.

Ancak tekrar altını çizmekte fayda var. Şu an için LG G5 Nougat güncellemesini sadece Güney Kore’deki kullanıcılar alabiliyor. LG Avrupa, Asya, Amerika ve diğer yerlerdeki kullanıcıların güncellemenin telefonlarına gelmesi için birkaç hafta kadar beklemelerini söylüyor.

Yine de, Güney Kore’de dağıtımın başlaması, LG’nin güncelleme konusunda G5 ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadığını gösteriyor. Tahminimiz o dur ki, birkaç hafta içinde Türkiye’deki cihaz sahipleri de Android 7.0 ile tanışmaya başlayacaktır.

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...