Teknoblog Donanım LG esnek ekran panellerini başka telefon üreticilerine de satmayı istiyor

LG esnek ekran panellerini başka telefon üreticilerine de satmayı istiyor

LG esnek ekran üretiminde kapasiteyi artırmayı ve ürettiği panelleri katlanabilir telefon geliştirmek için çalışan şirketlere satmayı istiyor.

lg esnek ekranKatlanabilir telefonlar, önümüzdeki dönemde akıllı telefon pazarının sıcak gündem maddelerinden biri olacak gibi görünüyor. Bazı büyük şirketlerin bu pazara yönelik istekleri artık bir sır değil. Bu telefonlarda kullanılacak esnek ekran panelinin üretimi konusunda Samsung akla gelen ilk isim olsa da, Güney Koreli şirkete kendi topraklarından bir rakip çıkacak gibi görünüyor. LG esnek ekran üretiminde kapasiteyi artırmayı ve ürettiği panelleri katlanabilir telefon geliştirmek için çalışan Xiaomi, Oppo ve Huawei gibi şirketlere satmayı istiyor.

Huawei’nin katlanabilir telefonu piyasaya sürme konusunda Samsung’un önüne geçip ilk olmayı istediği bir sır değil. Ancak Çinli üreticinin söz konusu telefonda kullanacağı panelleri başka bir Çinli şirket olan BOE’den alacağı söyleniyor. LG küçük OLED paneller üretme konusunda kapasite olarak Samsung’un arkasında olsa da, sahip olduğu tecrübe katlanabilir telefon üretmek isteyen diğer markalar için LG’yi uygun bir tedarikçi konumuna sokuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL tanıtıldı: Daha büyük ekranlar, kablosuz şarj

Huawei, Oppo ve Xiaomi’nin müşteri tabanlarının büyüklüğü de LG için ciddi bir gelir kapısının açılabileceği anlamına geliyor. Bu koşullar altında Güney Koreli şirkete kalan ise üretim kapasitesini geliştirmek ve artırmak oluyor. LG hâli hazırda 2.5R kavis çapına sahip paneller üretebiliyor. Ancak şirketin önümüzdeki yıl, Samsung’un şimdi yaptığı gibi, 1R kavis çapına sahip paneller üretmesi bekleniyor.

LG esnek ekran panellerini başka üreticilere satmanın yanında kendisi de kullanabilir. Güney Koreli şirketin adı da katlanabilir telefon üretmeye istekli markalar arasında geçiyor. Motorola da söz konusu grubun üyeleri arasında bulunuyor.

Önceki HaberMicrosoft Edge biyometrik çözümlerle şifrelerden kurtulmanın önünü açıyor
Sonraki HaberWindows 10 Redstone 5 sürümünü sıfırdan kurabilirsiniz

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz