LG akıllı telefon biriminin satışı için görüşmelere başladı

LG akıllı telefon pazarından çıkma konusunda artık daha ciddi görünüyor. Şirketin çeşitli opsiyonları değerlendirdiğine dair haberler bir süre önce gündeme gelmişti. Yeni bir iddiaya göre, LG mobil cihaz birimini elden çıkarmak için Vietnam merkezli bir şirketle görüşmelere başladı.

Business Korea sitesinde çıkan haberde, Vingroup Co. isimli şirket LG’ye ciddi bir teklif sundu. Vietnam’ın en büyük şirketlerinden biri olan Vingroup, turizmden teknolojiye kadar uzanan geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor.

Şirket bir süredir ODM sözleşmesiyle LG için telefon üretimi gerçekleştiriyor. Vingroup, Vietnam’da akıllı telefon pazarında Oppo ve Samsung’un ardından en büyük üçüncü üreticisi durumunda.

Habere göre, Vingroup LG’nin akıllı telefon birimini satın alarak varlığını küresel bir seviyeye çıkarmayı hedefliyor. LG’nin ise toptan bir satış yerine parça parça bir satışı tercih ettiği söyleniyor.

LG akıllı telefon pazarındaki geleceği konusundaki ihtimallerden çalışanlarına gönderdiği bir notta bahsetmişti. Burada satış, çekilme ve küçülme opsiyonlarından bahsedilmişti. Kısa süre önce kıvrılabilir ekranlı telefonunu tanıtan LG’nin bu planı sürpriz olarak değerlendirilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Pixel 6 Pro sızıntısı tüm detayları gösteriyor

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...