Lenovo Yoga 730 ile dizüstü bilgisayar portföyüne yapay zekâ dopingi yapıyor

lenovo yoga 7302018 Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC 2018) odak noktasında mobil cihazlar olsa da, bu durum başka ürünlerin kongre kapsamında tanıtılamayacağı anlamına gelmiyor. Lenovo Yoga 730 ve Yoga 530 adını taşıyan yeni dizüstü bilgisayarlarını MWC 2018’de gözler önüne çıkararak, odak noktasından uzaklaşan şirketler arasına katıldı.

Lenovo’nun yeni dizüstü bilgisayarlarında göze çarpan ilk nokta, ekran çerçevelerinin fazlasıyla incelmesi oluyor. Modern bir görünüme sahip Yoga 730 ve Yoga 530, Dell’in XPS serisine ve Huawei’nin geçtiğimiz gün tanıttığı MateBook X Pro’ya da yanıt niteliği taşıyor.

Yoga 730, yapay zekâ ile olan bütünleşmesiyle de dikkat çekiyor. Hem Microsoft’un dijital asistanı Cortana’yı hem de Amazon’un dijital asistanı Alexa’yı destekleyen Yoga 730, bir odanın herhangi bir noktasından verilen sesli komutları algılayabiliyor. Dizüstü bilgisayarda 13 ve 15 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneği sunulduğunu da belirtmek gerekiyor.

Hem Yoga 730’da hem de 530’da Intel’in sekizinci nesil Intel Core i7 işlemcileri bulunuyor. Bellek kapasitesi ise 16 GB’ye kadar yükseliyor. Böylelikle şık tasarım, yüksek performansla tamamlanmış oluyor. 15 inç ekranlı Yoga 730’da grafik işlemcisi olarak Nvidia GeForce GTX 1050 de tercih edilebiliyor.

Yoga serisinin temel özellikleri arasında yer alan menteşeli tasarımdan Yoga 730 ve Yoga 530’da da vazgeçilmiyor. Böylelikle cihazları dizüstünün yanı sıra çadır ve tablet modlarında kullanmak da mümkün oluyor.

Lenovo Yoga 730 ve 530’un yanı sıra üç yeni Chromebook modelinin küresel lansmanını da gerçekleştirdi. 500e, 300e ve ikisi bir aradaki 100e’den oluşan yeni Chromebook serisinin temelinde eğitim amaçlı kullanım bulunuyor. Dizüstü bilgisayarlar, sınıf koşullarına uygun dayanıklı kasalara sahip olmalarıyla da dikkat çekiyor.

Apple Watch Series 8 için daha büyük ekran iddiası

Apple Watch Series 7, yarın itibarıyla raflardaki yerini alacak. Ancak Apple Watch Series 8 hakkındaki iddialar da şimdiden etrafta dolaşmaya başlamış durumda. Ekran Tedarik...

OnePlus 9 RT tanıtıldı: Snapdragon 888, 120 Hz ekran

Bir süredir konuşulan OnePlus 9 RT sonunda resmen gözler önüne çıktı. Standart 9R'ye kıyasla daha fazla gelişim sunan telefon, orijinal OnePlus 9'a kıyasla da...

AMD Radeon RX 6600 duyuruldu; daha düşük fiyata 1080p oyun performansı

Geride kalan temmuz ayının sonunda AMD, şirketin 1080p amiral gemisi olarak nitelendirdiği bir grafik kartı olan Radeon RX 6600XT'yi duyurmuştu. 2021'deki son GPU ürünü...

Acer yeni ConceptD 7 SpatialLabs Edition ile gözlüksüz 3D ekran sunuyor

Acer, tasarımcılar ve içerik üreticilere gözlüksüz ve çarpıcı bir stereoskopik 3D deneyimi sunan yeni ConceptD 7 SpatialLabs Edition dizüstü bilgisayarını duyurdu. Mobil iş istasyonu, gözlüksüz...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun