Lenovo Yoga 730 ile dizüstü bilgisayar portföyüne yapay zekâ dopingi yapıyor

lenovo yoga 7302018 Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC 2018) odak noktasında mobil cihazlar olsa da, bu durum başka ürünlerin kongre kapsamında tanıtılamayacağı anlamına gelmiyor. Lenovo Yoga 730 ve Yoga 530 adını taşıyan yeni dizüstü bilgisayarlarını MWC 2018’de gözler önüne çıkararak, odak noktasından uzaklaşan şirketler arasına katıldı.

Lenovo’nun yeni dizüstü bilgisayarlarında göze çarpan ilk nokta, ekran çerçevelerinin fazlasıyla incelmesi oluyor. Modern bir görünüme sahip Yoga 730 ve Yoga 530, Dell’in XPS serisine ve Huawei’nin geçtiğimiz gün tanıttığı MateBook X Pro’ya da yanıt niteliği taşıyor.

Yoga 730, yapay zekâ ile olan bütünleşmesiyle de dikkat çekiyor. Hem Microsoft’un dijital asistanı Cortana’yı hem de Amazon’un dijital asistanı Alexa’yı destekleyen Yoga 730, bir odanın herhangi bir noktasından verilen sesli komutları algılayabiliyor. Dizüstü bilgisayarda 13 ve 15 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneği sunulduğunu da belirtmek gerekiyor.

Hem Yoga 730’da hem de 530’da Intel’in sekizinci nesil Intel Core i7 işlemcileri bulunuyor. Bellek kapasitesi ise 16 GB’ye kadar yükseliyor. Böylelikle şık tasarım, yüksek performansla tamamlanmış oluyor. 15 inç ekranlı Yoga 730’da grafik işlemcisi olarak Nvidia GeForce GTX 1050 de tercih edilebiliyor.

Yoga serisinin temel özellikleri arasında yer alan menteşeli tasarımdan Yoga 730 ve Yoga 530’da da vazgeçilmiyor. Böylelikle cihazları dizüstünün yanı sıra çadır ve tablet modlarında kullanmak da mümkün oluyor.

Lenovo Yoga 730 ve 530’un yanı sıra üç yeni Chromebook modelinin küresel lansmanını da gerçekleştirdi. 500e, 300e ve ikisi bir aradaki 100e’den oluşan yeni Chromebook serisinin temelinde eğitim amaçlı kullanım bulunuyor. Dizüstü bilgisayarlar, sınıf koşullarına uygun dayanıklı kasalara sahip olmalarıyla da dikkat çekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...