Ana Sayfa » Ürünler » Dizüstü Bilgisayar » Lenovo Yoga 720 ve 520 ile üretkenlik ve eğlence ihtiyacını karşılayacak

Lenovo Yoga 720 ve 520 ile üretkenlik ve eğlence ihtiyacını karşılayacak

lenovo yoga 720Lenovo, Moto G5 ve Moto G5 Plus’ı pazar günü tanıttıktan sonra 2017 Mobil Dünya Kongresi’ndeki ilgisini tabletlere ve melez cihazlara çevirdi. Lenovo Yoga 720 ve 520 de şirketin farklı hedef kitlelerine yönelik olarak hazırladığı melez cihazlara arasında yer alıyor. Ancak her iki üründe de görüntü itibarıyla dizüstü bilgisayar havasının biraz daha ağır bastığını söylemek gerekiyor.

Lenovo’dan yapılan açıklamada her iki ürünün de  kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda şekillendirildiğine dikkat çekildi. Çinli üretici bu nedenle her iki ürünün de hem üretkenlik hem de medya içeriklerinin tüketimi konusunda kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyor.

lenovo-yoga-720-2702172Tıpkı Yoga serisinin diğer üyeleri gibi, yeni 720 ve 520 de dört farklı modda kullanılabiliyor. Dizüstü bilgisayar, tablet, çadır ve stand modları ile Lenovo’nun yeni ürünleri daha işlevsel bir yapıya bürünüyor. Hem 720’nin hem de 520’nin selefleri 710 ve 510’a kıyasla daha ince ve hafif olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Yoga 720’nin 13 inç ekranlı versiyonunun maksimum kalınlığı 14.3 milimetre. Cihaz tartıda 1.3 kilogram çekiyor. Yoga 520’nin kasası ise biraz daha hantal. Maksimum kalınlığı 19.9 milimetre olan dizüstü bilgisayar, 1.74 kilogram ağırlığında.

15 inç ekranlı Yoga 720’nin Full HD çözünürlüklü versiyonu 9 saatlik bir pil ömrü vadediyor. 4K Ultra HD ekrana sahip modelin pil ömrü ise 8 saat olarak gösteriliyor. 13 inç ekranlı Yoga 720’nin Full HD çözünürlüklü versiyonu ise 8 saatlik bir pil ömrüne sahip. 4K Ultra HD versiyonda bu süre 7 saate iniyor.

14 inç ekranlı Yoga 520’de de ekran çözünürlüğü için iki farklı seçenek sunuluyor. Ancak hem 1366 x 768 piksel çözünürlüklü HD versiyon hem de 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü Full HD versiyon, tam şarjla 10 saate varan pil ömrü vadediyor.

lenovo-yoga-720-270217-3Yeni Yoga modellerinin tamamına Intel’in 7. nesil Core i7 işlemcileri yerleştirilebiliyor. Tüm modeller Windows 10 işletim sistemiyle çalışıyor. Lenovo’dan yapılan açıklamada, 15 inç ekranlı Yoga 720’nin serinin en güçlü ürünü olduğu belirtildi. Nvidia GeForce GTX 1050 grafik işlemcisi ve Thunderbolt 3.0 girişinin varlığı, söz konusu modelin önüne geçmesini sağlıyor.

Her iki modelde de aktif kalem desteği bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar Windows Ink’in yardımıyla her iki dizüstü bilgisayarda da çizim yapabiliyor, not alabiliyor veya kalem yardımıyla doküman düzenleyebiliyor.

Yoga 520’de Harman, Yoga 720’de ise JBL tarafından geliştirilen hoparlörler bulunuyor. Buna ek olarak, Dolby Audio Premium teknolojisinin varlığı Lenovo’nun yeni ürünlerini alanlara kaliteli bir ses deneyimi vadediyor.

Hem Lenovo Yoga 720 hem de Yoga 520 parmak izi tarama teknolojisini destekliyor. Parmak izi tarayıcısı Yoga 720’de standart, 520’de ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Lenovo Yoga 720 nisanda satışa çıkacak

Yoga 720, nisan ayından itibaren 999 avrodan başlayan fiyatlarla raflarda yerini alacak. Dizüstü bilgisayar için platin gümüş ve demir grisi renk seçenekleri bulunacak. 13 inç modelde bunların arasına bakır rengi de eklenecek. Yoga 520 ise temmuz ayında 599 avrodan başlayan fiyatlarla ve siyah ile gri renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ramazan ayında uygulanacak yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı

Son zamanlarda artan günlük vaka sayıları nedeniyle Ramazan ayının başlangıcından itibaren yeni koronavirüs tedbirlerinin alınması bekleniyordu. Bugün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı ardından bir açıklama...

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...

Microsoft Nuance’i 19.7 milyar dolar karşılığında satın alıyor

Microsoft'un ses tanıma teknolojileri üzerinde çalışan Nuance'i satın almaya hazırlandığına dair haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Beklenen açıklamanın yapılması da fazla zaman almadı....

Galaxy S21 FE sızıntısı geleneksel tasarımı gösteriyor

Samsung'un Galaxy S20 FE'nin gördüğü ilgi nedeniyle cihazın takipçisi üstünde çalıştığı biliniyor. Galaxy S21 FE adını taşıması beklenen bu akıllı telefona dair detaylar da...

Apple’a göre iMessage Android sürümü yarardan çok zarar verirdi

Apple, iMessage’ın mavi baloncuklarının Android'e geçiş yapan kişilerin önünde büyük bir engel olduğunu biliyor, bu nedenle hizmet Google'ın mobil işletim sisteminde hiç görünmedi. Bu...