Lenovo Motorola markasını kullanmayı bırakıyor

Lenovo Motorola

Lenovo Motorola markasının kullanımını bırakmaya hazırlanıyor. Lenovo CES 2016’da, Motorola markasının kullanımını yavaş yavaş azaltacağını, Motorola akıllı telefon ve Lenovo akıllı telefon işlerini Lenovo markası altına toplayacağını açıkladı. Lenovo, Motorola Mobility şirketini Google’dan 2014 yılında satın almıştı ve şimdi Çinli şirketin bütün akıllı telefon işlerini kendi markası altına toplamaya başladığını görüyoruz.

Motorola’nın icradan sorumlu başkan yardımcısı Rick Osterloh, CES’te verdiği bir demeçte Motorola markasını yavaş şekilde kullanımdan kaldıracaklarını ve bunun yerine Moto’ya odaklanacaklarını söyledi. Lenovo da ürünleri tek bir çatı altına toplamak için kendi kurumsal kimliğini kullanmak istiyor. Bu bağlamda Motorola’nın Moto serisi üst sınıf ürünleri, kendi Vibe serisi de makul fiyatlı ürünleri içerecek.

Moto X ve Moto G gibi popüler telefonlar bu yıldan itibaren Lenovo logosu taşıyacak gibi görünüyor. Motorola’nın yarasa kanadına benzeyen M şeklindeki logosu da belirli bir noktaya kadar kullanılmaya devam edilecek. Ancak Lenovo’nun bu logoyla ilgili başka planları olabilir, bunu da zamanla göreceğiz.

Motorola’nın uzun bir geçmişi var, bazıları için telefon ile Motorola özdeşleşmiş durumda. Bu nedenle Motorola markasının kaybolup gitmesini görmek bazıları için epey üzücü olacaktır. Ancak Lenovo, Motorola’yı tamamen silmeyecek gibi görünüyor. Bu marka muhtemelen Lenovo altında bir tür kurumsal birim veya kimlik olarak yaşamaya devam edecek.

 

İLGİLİ HABERLER