Lenovo Legion Y90’ın tanıtım tarihi belli oldu

Lenovo Legion Y90 adını taşıyan yeni oyun telefonunun tanıtım tarihini açıkladı. Akıllı telefon, 28 Şubat’ta gözler önüne çıkacak. Etkinlikte yine Legion serisinin parçası olan küçük bir oyun tableti de tanıtılacak.

Legion Y90, Legion 2 Pro’nun takipçisi olacak. 6.92 inç AMOLED ekran, telefonun kenarından yükselen ön kamera ve en güçlü Qualcomm işlemci gibi özellikler Legion Y90’da da korunacak. Bu da telefonun kalbinde Snapdragon 8 Gen 1’in olduğu anlamına geliyor.

Legion Y90’a ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5600 mAh kapasiteli pil verecek. Bu çift hücreli pili 68W hızlı şarj desteği sayesinde 36 dakika içinde tamamen doldurmak mümkün olacak.

Lenovo’nun oyun tableti hakkında bilinenler ise daha sınırlı. 8.8 inç ekran, 45W hızlı şarj desteğine sahip 6550 mAh kapasiteli pil gibi özellikler daha önce sızmıştı. Tıpkı akıllı telefon gibi yatay deneyim için tasarlanan tabletin ekranının da 120 Hz yenileme desteğine sahip olacağı konuşuluyor.

Lenovo Legion Y90 ve oyun tableti hakkında tanıtım öncesinde yeni detayların gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun