Lenovo K13 Note tanıtıldı: Snapdragon 460, 6.5 inç ekran

Lenovo K13 Note, Rusya’da gözler önüne çıktı. Akıllı telefonun hem tasarımı hem de teknik özellikleri itibarıyla Motorola Moto G10 ile tamamen aynı olduğunu belirtmekte fayda var. Lenovo Motorola’nın sahibi olduğu için buna pek şaşırmamak gerekiyor.

Akıllı telefonda 6.5 inç büyüklüğünde IPS LCD ekran bulunuyor. Bu ekran HD+ çözünürlüğe sahip. Ekranın üzerindeki damla çentik ise 8 megapiksel ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Plastik kasalı telefonun parmak izi tarayıcısı da arka panele yerleştirilmiş.

K13 Note’ta ana arka kamera görevini 48 megapiksel sensör üstleniyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera da ana sensöre eşlik ediyor. Sistemi 2 megapiksel çözünürlüğe sahip makro kamera ve yine 2 megapiksel çözünürlüklü derinlik sensörü tamamlıyor.

K13 Note’un kalbinde Qualcomm Snapdragon 460 işlemci bulunuyor. Bu işlemciyi 4 GB RAM tamamlıyor. Telefonun dahili depolama alanı kapasitesi ise 128 GB. Depolama alanı microSD kart desteğiyle genişletilebiliyor.

Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh pil veriyor. Bu pil, 10W şarj desteğine sahip. K13 Note kutusundan Android 11 ile yüklü olarak çıkıyor.

Lenovo K13 Note, 12490 ruble (1484 TL) karşılığında satılacak. Telefonun piyasaya ne zaman çıkacağı konusunda bilgi verilmedi.

Squid Game Netflix’e bütçesinin 41 kat fazlasını getirdi

Netflix içeriklerinin başarılı olarak kabul edilmesini sağlayan veya yayından kaldırılmalarına neden olan kesin izleme sayılarını paylaşma konusunda ilk günden bu yana çok ketum davranıyor....

App Store Türkiye ücretlerine kur artışı nedeniyle zam geliyor

Apple geçtiğimiz cuma günü Developer, yani geliştirici sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, "vergiler veya döviz kurları değiştiğinde, bazen belirli bölgelerde App Store'daki fiyatları güncellememiz ve/veya...

FIFA EA’in futbol oyunlarındaki hakimiyetinden rahatsız

EA sahip olduğu lisanslar sayesinde futbol oyunları pazarında ciddi bir avantaja sahip. Bu durumdan rahatsız olan sadece EA'in rakipleri değil gibi görünüyor. Eurogamer sitesinin...

iPhone 13 Pro İncelemesi

Apple geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dört farklı iPhone modeliyle tüketicilerin karşısına çıktı. Bunlardan ikisi "normal" olarak nitelendirebileceğimiz; ekran, işlemci, pil, yazılım...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun