LaCie’den yeni MacBook uyumlu USB-C destekli Porsche Design Mobile Drive

lacie-usb-c-porsche-design-mobile-drive-110315

LaCie her zaman Mac kullanıcılarını harici taşınabilir disklerle kendisine çekmeye çalışmıştır. Şirket her işi barındırdığı tek bir USB-C portu üzerinden yapmaya çalışan Apple’ın yeni MacBook’u için de fazla zaman kaybetmedi ve onun için geliştirdiği ürünü duyurdu.

LaCie’nin Porsche Design Mobile Drive altında sunacağı bu yeni model gelecek çeyrek yıl içinde satışa sunulacak; 500 GB, 1 TB ve 2 TB kapasiteli seçenekleri bulunacak. Fiyatla ilgili detaylar henüz açıklamadı, ancak Apple’ın en yeni Mac bilgisayarı için çıkarılmış ilk harici sürücü olduğu göz önünde bulundurulursa, LaCie’nin mevcut modellerinden daha fazla para istemesini bekleyebiliriz.

En azından LaCie’nin taşınabilir harici diskini kullanmak için bir adaptöre gerek olmayacak. Cihazın kutusunun içinden USB 3 ve USB 2 portları ile uyumluluk taşıyan bir adaptör de çıkıyor. Diğer çoğu LaCie ürünü gibi bu sürücü de alüminyum gövdeyle birlikte geliyor, ancak renk bakımından sadece gümüş renkle sınırlı kalınacak. MacBook’un uzay grisi veya altın renk seçeneklerine uygun bir renk bulunmuyor.

LaCie’nin söylediğine göre Porsche Design Mobile Drive saniyede 100 MB’ye kadar iletim hızlarına ulaşabiliyor. Bu da Thunderbolt mertebesinde hızlara ulaşılamayacağı anlamına geliyor. Ancak Apple’ın USB-C portunu tercih etmesi bunun bir sonucu.

LaCie’nin açtığı yoldan yakın zamanda Seagate, Western Digital ve diğer şirketlerin de girmesini, USB-C desteği barındıran taşınabilir sürücülerini duyurulmaları bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....