EğlenceManşetler

Netflix’in popüler dizilerinden Kuş Uçuşu’nun ikinci sezonunun yayın tarihi açıklandı

kuş uçuşu

İlk sezonuyla ezberleri bozan Kuş Uçuşu, kaldığı yerden devam etmek üzere geri dönüyor. Netflix, yeni sezonun duyurusunu yaparken “Aslanların dünyasındaki görünmezliğinden faydalanarak en tepeye kadar uçan Aslı, aynı yükseklikte süzülmeye devam edebilecek mi?” sorusunu soruyor. Netflix, dizinin yeni sezon fragmanını paylaştı.

Başrollerini Birce Akalay, Miray Daner ve İbrahim Çelikkol’un paylaştığı dizinin ilk sezonunda yaşanan fırtınanın yıkımına uğrayan her şey yeni baştan inşa ediliyor. Büyük bir hırsla istediklerini nihayet avuçlarının içine alan Aslı, hayallerini kurduğu koltuğu doldurmanın gereklilikleri ve beraberinde gelen gerçek sorumluluklar ile yüzleşiyor. Tahtını tecrübesiz bir kuşa kaybeden Lale ise sahip olduğu gücün ardında kaybettiklerini Kenan’ın da desteğiyle yeniden aramaya başlıyor ve hikaye bambaşka yerlere uzanıyor.

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizinin senaryosu Meriç Acemi’nin imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise Koray Kerimoğlu oturuyor. Oyuncu kadrosunda Birce Akalay, Miray Daner ve İbrahim Çelikkol’a Demircan Kaçel, Burak Yamantürk, İrem Sak, Defne Kayalar ve Şifanur Gül eşlik ediyor.

Dizinin ikinci sezonunun hikayesi Netflix tarafından şu şekilde özetleniyor: “Ormanda yaşayan aslanlarla onlar tarafından görmezden gelinen avcı kuşun amansız mücadelesini anlatan Kuş Uçuşu, dünyada hala karar verici pozisyonlarda duran önceki kuşakla, yetişmekte olan yeni kuşağın çarpışmasını gözler önüne seriyor. İlk sezonunu Aslı’nın Lale’yi yerinden ederek zafere ulaşmasıyla sonlandıran dizi, yeni sezonunda Aslı ve Lale’nin kıran kırana çekişmelere sahne olan medya sektöründe ayakta kalma savaşına odaklanıyor. Aslan sürüsünün bir parçası olmaya çalışan Aslı için işler daha da zor bir hal alırken Lale, tutkularını kaybetmenin acısıyla kabuğuna çekilip kendini evine hapsediyor. İlk sezonda yaşananların ardından ikilinin mücadelesi ve kuşaklar arasındaki savaş tüm hızıyla devam ediyor.”

  • kuş uçuşu

Kuş Uçuşu’nun yeni bölümleri ne zaman yayınlanacak?

Kuş Uçuşu’nun ikinci sezon bölümleri 14 Aralık’ta Netflix’te izleyicilerin karşısına çıkacak.