Ana Sayfa Mobil Sony CEO'su Kaz Hirai: Şimdi için değil, gelecek için akıllı telefon pazarındayız

Sony CEO’su Kaz Hirai: Şimdi için değil, gelecek için akıllı telefon pazarındayız

kaz hiraiSony CEO’su Kaz Hirai, şirketinin bu yıl oldukça yüksek bir operasyon kârı açıklama ihtimalinden ötürü memnun görünüyor. Ancak bu memnuniyet, Hirai’nin başka konulardaki objektifliğini etkilememişe benziyor. Sony CEO’su, akıllı telefon pazarında Apple ve Samsung ile rekabet edebilmelerinin önündeki engellerin henüz kalkmadığını dile getirdi.

Sony CEO’su, öncelikli olarak akıllı telefonları “geleceğin teknolojisi” şeklinde görmediklerinin altını çizdi. Hirai pazarda varlık göstermelerinin asıl nedeninin iletişim sektöründe kalma isteklerinin olduğunu belirtti.

Sony CEO’su bu sayede bir sonraki paradigma değişikliğine kadar endüstri dinamiklerini takip edebilmek açısından bunun önemli olduğunun altını çizdi. Hirai, “Gelecekte de bir iletişim lideri olmak için akıllı telefon pazarındayız.” ifadesini kullandı.

Kaz Hirai: Sony olarak “küçük şirketler”e bileşen tedarik ediyoruz

Sony, hâli hazırda pek çok akıllı telefon üreticisine görüntü sensörü tedarik ediyor. Kaz Hirai, bu iş ilişkisini değerlendirirken “Cupertino, Güney Kore ve Çin’deki küçük şirketlere bileşen sağlıyoruz.” şeklinde eğlenceli bir ifade kullandı. Sony CEO’sunun “küçük şirketler” diyerek Apple, Samsung/LG ve Huawei’yi kastettiğini belirtmekte fayda var. Bu şirketlerin hepsi akıllı telefon kameraları için Sony’den görüntü sensörü tedarik ediyor.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,326BeğenenlerBeğen
11,801TakipçilerTakip Et
4,834TakipçilerTakip Et
38,703AboneAbone Ol

İNCELEMELER