Jabra Enhance Plus işitme kaybı yaşayanlara yardım edecek

Jabra Enhance Plus adını taşıyan yeni kablosuz kulaklığını duyurdu. Enhance Plus, temel amacının “az ila orta seviye işitme kaybı yaşayanlara yardım etmek” olmasıyla şirketin portföyündeki diğer kablosuz kulaklıklardan ayrılıyor. Jabra’nın kablosuz kulaklığı, tüm gün işitme cihazı takmak istemeyenler için bir tür ara çözüm olarak tanımlanıyor.

Jabra denince pek çok kişinin aklına ilk olarak Elite 85T gibi tamamen kablosuz kulaklıklar geliyor. Ancak Jabra’nın çatı şirketi GN Group uzun süredir işitme cihazı sektöründe boy gösteriyor. Yavaş yavaş bu alana yönelen Jabra da geçtiğimiz haziran ayında işitme cihazı serisini tanıtmıştı. Buna ek olarak, geçtiğimiz yıl itibarıyla Jabra’nın kablosuz kulaklıklarına daha iyi optimizasyon için duyma testi özelliği eklenmişti.

Enhance Plus’ın tasarımında kulaklığın görülmemesine önem verilmişe benziyor. Elite 75T’nin yarı büyüklüğünde olan kulaklık, buna rağmen 10 saatlik bir pil ömrüne sahip. Şarj kutusu ise toplam pil ömrünü 30 saate çıkarıyor. Huzmelerle sesleri izole eden ve dinlenen içeriğin sesini yükselten Enhance Plus, gürültü engelleme ve geri bildirim baskılama özellikleriyle istenmeyen arka plan seslerini engelliyor. Mobil uygulama aracılığıyla kulaklığın ayarları değiştirilebiliyor.

Jabra Enhance Plus işitme kaybı yaşayanlara yardım edecekEnhance Plus müzik dinlemek ve telefon görüşmesi yapmak için de kullanılabiliyor. IP52 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip kulaklık gri ve bej renk seçenekleriyle geliyor. Yıl sonunda ABD’de satışa çıkacak Jabra Enhance Plus için henüz fiyat bilgisi paylaşılmış değil.