iPhone 14 Max dedikoduları yeniden alevlendi

Apple’ın geçtiğimiz yıl çıkarttığı iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro Max’ten daha az satmıştı. Bu da akıllara mini iPhone’un geleceği ile ilgili bazı sorular getirmişti. Bu yıl iPhone 13 mini karşımıza çıksa da, iPhone 14 serisiyle birlikte bu durumun değişebileceğine dair iddialar gündeme gelmişti. Apple’ın iPhone 14 serisinde mini model yerine iPhone 14 Max isimli bir seçenek sunabileceği belirtilmişti.

Apple’ın mini versiyon yerine standart modelin daha büyük ekranlı bir versiyonunu sunması daha mantıklı görünüyor. Kamerada Pro versiyondaki yetenekler olmasa bile, daha uygun fiyata büyük ekran deneyimi pek çok kişi için cezbedici olabilir.

iPhone 14’ün Max versiyonuna dair dedikodular yine alevlenmiş durumda. iPhone 13 serisi yeni piyasaya çıksa da, iPhone 14 serisiyle ilgili öngörüler ve dedikodular şimdiden etrafta dolaşıyor. Konuşulanlar arasında iPhone 14’ün Max versiyonu da önemli bir yer tutuyor. Ünlü duyumcu Jon Prosser de aşağıdaki videosunda iPhone 14 Max’ten bahsediyor.

Apple’ın bu modelde Pro Max versiyonda olduğu gibi 6.7 inç bir ekrana yer vermesi, ancak bileşenlerin standart iPhone 14’le aynı olması bekleniyor. Bu noktada şirketin gelecek yıl tüm modellerinde 120 Hz LTPO OLED ekran kullanacağının söylendiğini belirtmekte fayda var.

Peki bu durum mini iPhone’ların sonunun geldiğini mi gösteriyor? Üst segment bir cihaz olarak bir daha mini bir iPhone göremeyebiliriz. Ancak Apple’ın 6 inç iPhone çıkarmaya devam etme ihtimali oldukça kuvvetli. Şirketin yeni bir SE modeli üzerinde çalıştığı söyleniyor. Buna ek olarak, 2020 model iPhone SE de mini versiyona benzer boyutlara sahip. Apple’ın ekran çerçevesini küçültmesi durumunda, yeni iPhone SE’nin mini versiyonun boşluğunu tam anlamıyla doldurması mümkün olabilir. Bu cihaz en yeni işlemci ve en güçlü kamerayı barındırmayabilir. Yine de, uygun fiyatı sayesinde hatırı sayılır bir kitleye ulaşabilir.

iPhone 14 serisinde tek yenilik Max versiyon olmayacağa benziyor. Apple’ın gelecek yıl çıkaracağı iPhone’larda tasarımda belirgin değişiklikler yapması bekleniyor. Şirketin ekran çentiğinden vazgeçebileceği ve parmak izi tarayıcısını güç butonuna yerleştirebileceği söylentiler arasında yer alıyor. Ancak şu an için bu tarz iddialara biraz temkinli yaklaşmak gerekiyor. iPhone 14 Max ise önümüzdeki dönemde de konuşulmaya devam edeceğe benziyor.

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Huawei nova 9, Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick tanıtıldı, işte özellikleri

Huawei nova 9, Viyana'da gerçekleştirilen etkinlikle küresel sahnede görücüye çıktı. Etkinlikte akıllı telefona Huawei Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick de eşlik etti. Çinli...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun