iPhone 12 Pro Max’in pil kapasitesi ortaya çıktı

Uzun süredir merakla beklenen iPhone 12 serisi geçtiğimiz hafta resmiyet kazanmıştı. Apple ilk günden bu yana iPhone modellerinin RAM ve pil kapasiteleri gibi bilgileri doğrudan açıklamıyor. Ancak benchmark testleri veya resmi belgeler sayesinde bu konuda fikir sahibi olmak mümkün oluyor. Kasım ayında satışa sunulacak iPhone 12 Pro Max hakkındaki önemli bir bilgi de yine bu şekilde gün yüzüne çıktı.

Çin’in akıllı telefon sertifika kurulu TENAA’nın veri tabanı, henüz satışa sunulmamış telefonlar hakkında önemli bilgiler edinmeyi mümkün kılıyor. Buradaki verilere göre, iPhone 12 serisinin en büyük üyesine ihtiyaç duyduğu enerjiyi 3687 mAh kapasiteli bir pil veriyor.

Geçtiğimiz yıl çıkan iPhone 11 Pro Max’te 3969 mAh kapasiteli bir pil bulunuyor. Bu da iPhone 12 Pro Max’te selefine kıyasla daha küçük bir pilin tercih edildiğini gösteriyor. Akıllı telefonda 6 GB RAM’in bulunduğu da yine TENAA veri tabanında görülüyor.

Diğer iPhone 12 modellerinin pil kapasitesi ise Vodafone Hollanda’nın internet sitesi sayesinde ortaya çıktı. iPhone 12 ve 12 Pro’da 2815 mAh kapasiteli pil bulunuyor. Serinin en küçüğü iPhone 12’ye ise ihtiyaç duyduğu enerjiyi 2227 mAh kapasiteli pi veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy M42 Snapdragon 750G işlemciyle gelecek

Rakamlarda küçülme olsa da; Apple, iPhone 12 serisinin pil ömrünün geçtiğimiz yıldan farklı olmadığını savunuyor. A14 işlemcinin verimliliği daha yüksek olsa da, ilk incelemelerde iPhone 12 ve 12 Pro’nun pil ömrünün iPhone 11 Pro kadar yüksek olmadığı belirtilmişti. iPhone 12 mini ve Pro Max modellerinin pil performansı hakkında fikir edinmek içinse incelemeleri beklemek gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...