iOS 9.3 Safari problemi çözümü için Apple çalışıyor

ios 9.3 safari problem

iOS 9.3’ün yayınlanmasıyla birlikte Apple’ın mobil işletim sisteminde Safari ve diğer uygulamalarda linklerin çalışmasını durduran bir hata ortaya çıktı. 9to5Mac’in haberine göre Apple bu hatanın çözümü için çalışıyor.

Apple, durumdan haberdar olduğunu ve çok kısa süre içinde yayınlayacakları bir yazılım güncellemesiyle soruna çözüm bulacaklarını kaydettiği bir açıklama yaptı. Bu hata genele vuracak olursak oldukça küçük bir kullanıcı yüzdesini etkiledi, ancak onların da cihazlarını kullanmalarını, özellikle internette gezinmelerini epey zorlar bir hâl aldı. Her ne kadar hatanın iOS 9.3’ün yayınlanmasıyla birlikte çıktığı söylense de, işletim sisteminin daha eski versiyonlarını kullananlarda da aynı hatanın gözlenebildiği söyleniyor.

Ben Collier adlı bir mobil geliştirici bu hatanın sebebini araştırmış. O’nun söylediğine göre problem, iOS 9 ile birlikte gelen ve geliştiricilere URL’leri çeşitli uygulamalara bağlamalarını; böylelikle örneğin kullanıcı Teknoblog’daki bir haberin bağlantısına tıkladığında Teknoblog uygulamasının açılmasını sağlayan Evrensel Bağlantılar özelliğinden kaynaklanıyor.

Bazı uygulamalar kendileriyle ilişkilendirilmiş çok fazla sayıda bağlantı listeliyor, bu da iOS’in aşırı yüklenmesine neden oluyor. Cihazı yeniden başlatmak, Javascript’i kapatmak gibi çeşitli çözüm yöntemleri öneriliyor, ancak bu hatadan kurtulmak isteyenlerin başvuracağı en iyi çözüm Apple’ın iOS 9.3 Safari problem çözümünü getirecek güncellemeyi bir an önce yayınlaması olacak gibi görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...