Intel 11. nesil Tiger Lake işlemcilerinin tanıtımı için tarih verdi

Intel, 2 Eylül tarihinde bir etkinlik düzenleyecek. “Büyük bir şey” tanıtacağının sözünü verdiği etkinlikte muhtemelen 11. nesil CPU’ların duyurusunu yapacak. Intel, basın mensuplarına gönderdiği davetiyelerle bu etkinlik için takvimlerinde yer açmaları tavsiyesinde bulundu. Bu sanal etkinlikte, Intel’in çalışma ve bağlantıda kalma yolları açısından sınırların nasıl zorlandığı gösterileceği işaret ediliyor.

Etkinlikte muhtemelen Intel’in 11. nesil Tiger Lake işlemcilerinin tanıtımı gerçekleştirilecek. Yonga üreticisi bu yılın başında CES’te 10nm tabanlı Tiger Lake CPU’ların ön gösterimini gerçekleştirmişti. Tiger Lake, Intel 11. Nesil markası altında sunulacak ve dizüstü bilgisayarlarla sınırlı olacak. Ayrıca yeni Xe grafik mimarisini de barındıracak.

Intel 11. nesil Tiger Lake işlemcilerinin tanıtımı için tarih verdi

Bu yongaların Intel’in, Ice Lake işlemcilerle birlikte tüketicilere sunulan 10nm+ mimarisinin yeni versiyonuyla geleceği belirtiliyor. Böylelikle Intel’in 7nm mimarisiyle üretilen AMD Ryzen 4000 yongalarıyla başa baş hâle geleceği belirtiliyor. AMD bu yıl farklı biçimlerdeki dizüstü bilgisayarlara giriş yaptı, özellikle ince ve hafif oyun bilgisayarlarına odaklandı. Fiyatın yanı sıra performans konusunda da Intel ile rekabet edebileceğini gösterdi. Intel de AMD’ye 11. nesil işlemcilerle cevap vermeyi hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nvidia RTX 3080 Ti ile ilgili olarak resmi çıkıştan önce son sızıntılar

Computex geçen ay iptal edilmişti, ancak Acer gibi dizüstü bilgisayar üreticileri sonbaharda Intel’in 11. nesil Tiger Lake yongalarını taşıyan dizüstü bilgisayarlarını çıkaracaklarının sözünü vermişti. Şimdi iş Intel’in çıkış tarihi, performans ve fiyat ile ilgili bilgileri açıklamasına kaldı. Görünüşe göre, 2 Eylül tarihi Intel’in 11. nesil işlemcileriyle ilgili olarak daha sık konuşmaya başlayacağı tarih olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...