Instagram ve Facebook Messenger için kaybolan mesaj özelliği dağıtımda

Facebook, Instagram ve Messenger kullanıcılarının bir süredir beklediği kaybolan mesaj özelliğinin dağıtımına başladı. “Kaybolma Modu” adı altına sunulan özellik, önümüzdeki dönemde tüm Instagram ve Messenger kullanıcılarıyla buluşacak.

Sohbet ekranı üzerinden aktif hâle getirilebilen bu özellik çalışırken mesajlar sohbet ekranından çıkılır çıkılmaz kaybolacak. Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi, taraflardan biri sohbetin ekran görüntüsünü aldığında diğer tarafa bildirim gidecek.

Messenger’da bu imkan “gizli sohbet” özelliği çerçevesinde bir süredir sunuluyor. Ancak bunun için pek çok adım atmak ve her mesaj için ayrı bir zamanlayıcı kurmak gerekiyor. Instagram’da ise kullanıcılara ilk defa böyle bir imkan sağlanıyor. Bunun için Instagram’ın Messenger destekli yeni sohbet özelliklerini aktif hâle getirmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy M42 5G'nin tanıtım tarihi belli oldu

İlk olarak ABD’deki Instagram ve Facebook Messenger kullanıcıları bu imkandan yararlanabilecek. Önümüzdeki dönemde diğer ülkelerde de bu özelliğin dağıtımı gerçekleştirilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...