Instagram bağış toplama aracını Reels videolarına getiriyor

google news abone ol

Instagram, Reels için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Artık Reels videoları üzerinden de bağış toplama kampanyaları oluşturulabilecek. Bu özellik sayesinde 30’dan fazla ülkede 1.5 milyondan fazla sivil toplum örgütüne bağış toplamak paylaşımlara bağlantı eklenebilecek. Bağış toplama aracı Instagram hikayelerinde ve canlı yayınlarında iki yıldır mevcuttu.

Instagram’ın çatı şirketi Meta, konuyla ilgili açıklamayı Dünya Günü eylem planı çerçevesinde yaptı. Şirketten verilen bilgiye göre, 4 milyondan fazla insan, Instagram ve Facebook üzerinden çevre koruması için çalışan ve küresel ısınmayla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına 150 milyon dolardan fazla bağış yaptı.

Instagram’dan yapılan bağışların büyük çoğunluğunun 20 doların altında olduğu belirtildi. Bağışlardan alınacak işlem ücretleri Meta tarafından karşılanıyor. Böylelikle bağışlar hiçbir kesinti olmadan ilgili sivil toplum kuruluşunun kasasına giriyor.

Meta, İklim Bilimi Merkezi’ne de yeni özellikler ekliyor. Bu merkezde insanlara iklim değişikliğiyle mücadele için günlük hayatlarında yapabilecekleri değişiklikler konusunda bilgi verilecek. Merkezde ülkelerin karbon gazı salınımıyla ilgili verileri de görselleştirilmiş şekilde bulmak mümkün olacak. İklim Bilimi Merkezi’ne hâlihazırda 150 ülkede erişilebiliyor.

Instagram Reels videolarından bağış toplamayı mümkün hâle getiren Meta, insanların çevre sorunlarıyla mücadeleye olan desteklerini göstermeleri için yeni çıkartmalar ve profil çerçeveleri de hazırladı. Bu çıkartma ve çerçevelere Instagram, Facebook ve Facebook Messenger’da erişilebilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR