Instagram kaydedilen paylaşımları web sitesinde göstermeyi test ediyor

Instagram kaydetme özelliğini yaklaşık bir yıl önce getirmişti. Böylelikle kullanıcılar farklı hesaplarda gördükleri ve beğendikleri fotoğrafları, cihazlarına indiremeseler bile, Instagram içinde profillerine kaydedebiliyorlardı.

Instagram şimdi kullanıcıların kaydettikleri paylaşımların web üzerinde de görünmesini test ediyor. Sosyal ağ bunun sadece bir test olduğunu dile getirse de, bazı kullanıcılar söz konusu özelliği profil sayfalarında gördüğünü belirtiyor. Örneğin haberin kaynağı olan The Verge sitesi yazarı profilinde Kaydedilenler şeklinde yeni bir sekme göründüğüne dikkat çekiyor.

Kaydedilenler dışında bir de Arşiv özelliği mevcut. Burada kullanıcıların paylaşımdan kaldırdıkları eski fotoğraflar bulunuyor. Instagram bunları kimsenin erişimine açmıyor ve kişiye özel olarak tutmaya devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...