Teknoloji

IFTTT’nin otomasyon uygulaması Android telefonların pil durumunu takip edebiliyor

ifttt-if-android-guncelleme-250615

İnternet otomasyon servisi IFTTT, geçtiğimiz şubat ayında tek bir uygulama olmaktan çıkıp bir uygulama ailesine dönüşmüştü. Bu dönüşüm esnasında amiral gemisi olan otomasyon uygulaması da IF adını almıştı. IF’in Android uygulamasını güncelleyen IFTTT, akıllı telefonunun şarj durumunu sürekli gözetim altında tutmak isteyenlere yeni imkanlar sunuyor.

IF Android uygulamasına eklenen pil kanalı sayesinde kullanıcılar, cihazlarının belli görevlerini o anki şarj durumuna göre gerçekleştirmesini sağlayabiliyor. Örneğin bu kanal üzerinden verilen bir komutla telefonun şarja takıldığı zaman otomatik olarak sessiz moda geçmesi mümkün oluyor. Mevcut cihaz kanalının Bluetooth, müzik, navigasyon ve Wi-Fi ile birlikte çalışır hâle gelmesiyse, şarjın az olduğu durumlarda kablosuz özelliklerin kapatılmasına ilişkin bir komut oluşturulmasının önünü açıyor.

IFTTT’nin Do uygulamaları da hem iOS hem de Android’de önemli özellikler kazandı. Sınırsız komut seti yönetimi, kişisel öneriler ve gezici aksiyon butonları (Android için) IFTTT’nin Do uygulamalarına kazandırdığı yenilikler arasında bulunuyor. IFTTT, çift aşamalı giriş sistemiyle de güvenlik önlemlerini biraz daha sıkılaştırıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER