iFixit Android cihazları için özel portal açtı

nexus-9-ifixit-sokme-051114

iFixit sitesini elektronik cihazlar için gerçekleştirdiği sökme ve yeniden birleştirme faaliyetleriyle tanıyoruz. Site ekibi her cihaza tamir edilebilirlik puanı da vermeyi ihmal etmiyor. Şimdiye kadar birçok popüler ürünün iFixit tarafından gerçekleştirilen sökme işlemlerini haberleştirdik.

Bu site kendi tamir işlemlerini kendi başlarına gerçekleştirmek isteyenler için bir numaralı kaynaklardan biri olma özelliğini taşıyor. Site kendi bünyesinde açtığı Android portalıyla Android telefonlarının tamiri için özelleştirilmiş bir kaynak sunuyor.

Portal bünyesinde birçok farklı model ve tamir için yüzlerce kılavuz bulunuyor. Ayrıca iFixit ekibi popüler akıllı telefon ve tabletlerin 12’sine ait parçaları da satıyor.

Öte yandan portalda 250’den fazla telefon ve tablete ait rehberler de bulunuyor. iFixit ABD genelinde 40 üniversitede bulunan teknik yazım öğrencisiyle birlikte çalıştığını ve daha fazla Android tamir rehberi sunacağını kaydetti. Ayrıca çeşitli iş ortaklıklarını yolda olduğunu da işaret etti.

Android portalı sadece telefon ve tabletlerle ilgili değil. Android Wear cihazları ve buna ek olarak Chromecast, Google TV veya Nexus Q gibi Google cihazları için de tamir bilgileri yer alıyor.

Bu arada iFixit kullanıcılara da kendi rehberlerini yazma fırsatı sunuyor. Eğer teknoloji konusunda çok fazla deneyimli değilseniz, iFixit ekibine bağışta bulunarak onları istediğiniz telefon için rehber hazırlamaları noktasında teşvik edebilirsiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...