iCloud.com takvim arayüzüne Gereksizi Bildir bağlantısı eklendi

icloud.com takvimApple iCloud.com sitesine eklediği “Gereksizi Bildir” şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz bir bağlantı sayesinde son zamanlarda iyice arttığı belirtilen gereksiz takvim kayıtları sonununun üstesinden gelmeyi hedefliyor.

Bir Reddit kullanıcısının dikkat çektiğine göre, bir iCloud kullanıcısı, kişi listesinde yer almayan bir kişiden takvim daveti aldığında, etkinliğe çift tıklamak ve gereksiz olarak raporlamak mümkün oluyor.

“Gereksizi Bildir” bağlantısına tıklatıldığında bir pencere açılıyor ve davetin gereksiz olduğunun onaylanması isteniyor. Gereksiz davetler takvimden otomatik olarak silinirken gönderene ait detaylar da daha ileri araştırmalar için Apple’a gönderiliyor. Ayrıca kullanıcıların hata yapmaları durumuna karşı “Gereksiz Değil” şeklinde bir seçenek de eklenmiş.

icloud.com takvim
Görsel: MacRumors

Söz konusu seçenek şu an için sadece iCloud.com sitesinde bulunuyor. Ancak Reddit kullanıcısı bir Apple Destek sözcüsünün kendisine, bu özelliğin iOS’teki Takvim uygulamasına getirileceğini, muhtemelen daha sonra Mac’te de yer alacağını söylediğine dikkat çekiyor.

iCloud’da gereksiz takvim davetleri sorunu yeni sayılmaz, ancak kasım ayındaki Kara Cuma alışveriş dönemiyle birlikte gereksiz takvim kaydı bombardımanı yaşanmıştı. Söylenildiğine göre, gereksiz davetlerinin kaynakları genellikle Çinli e-posta adresleri oluşturuyor, bunlar da çoğunlukla Ray-Ban veya Oakley güneş gözlükleri gibi popüler ürünlerin şüphe çekecek derecede indirimli fiyatlarla sunulduğuna dair reklamlar içeriyor.

Geçen ayın sonunda bir Apple sözcüsü durumdan dolayı özür dilemiş ve şirketin gereksiz takvim davetlerini engellemek üzerine çalıştığını kaydetmişti.

iCloud kullanıcılarının gereksiz olduğunu düşündükleri takvim davetlerinde Kabul Et, Reddet veya Belki tuşlarından herhangi birini tıklamamaları gerekiyor. Bu seçeneklerden herhangi bir tanesini seçmek gereksiz e-posta gönderen tarafa hesabın aktif olduğuna dair işaret göndermek anlamını taşıyor ve gelecekte daha fazla bombardımana kapı açıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iCloud takviminde istenmeyen davetler problemi nasıl çözülür?

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun