Huawei’nin mobil arama motoru Petal Search 1 yaşında

Mayıs 2020 itibarıyla kullanıcılara sunulmaya başlanan Huawei’nin mobil arama motoru Petal Search, şirketin belirttiğine göre tüm dünyada 170’ten fazla ülkede 50’den fazla dil desteği ile birlikte kullanımda bulunuyor. Başta Huawei olmak üzere tüm Android cihazlarda kullanılan haber, seyahat, alışveriş ve yerel işletmeler gibi 20’den fazla kategorisi ile mobil kullanıcılara kaliteli içerikleri en verimli şekilde sunduğu belirtilen arama motoru Petal Search, şimdi 1’inci yılını kutluyor.

Avrupa başta olmak üzere, bugün dünya genelinde 18 milyondan fazla kullanıcısı olduğu belirtilen Petal Search ile, haber, alışveriş, seyahat, spor, finans, vb. birçok kategoride olmak üzere merak edilen son dakika haberler, en yakındaki restoranlar, beğenilen bir yemeğin tarifi, favori diziler, en sevilen şarkıcıların son albümündeki parçalar, gelecek haftanın spor etkinlikleri gibi aramalar rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Tüm arama sonuçları kullanıcının kişisel tercihlerine ve bulunduğu lokasyona göre özelleştiriliyor.

Huawei’nin belirttiğine göre, kullanıcıların beğenisine sunulduğu ilk günden bu yana gizlilik konusunu her koşulda ön planda tutmaya çalışan GDPR uyumluluğu için ePrivacy Seal’dan onay almış olan Petal Search, gizlilik konusunda AB standartlarında sertifika sahibi olup kullanıcı verilerini izlemiyor. Üstelik tercihe göre arama dili ve bölgesi seçebilme, arama geçmişini kapatabilme ve uygunsuz içerikleri filtreleyebilme seçenekleri gibi özellikleriyle de kullanıcılarına özel bir deneyim sunuyor.

Huawei Petal Search Ar-Ge çalışmalarına önemli Türkiye katkısı

Geçen bir yıllık süre zarfında ise, Türkiye özelinde Petal Search’ü rakiplerinden ayıran önemli özelliklerinden birinin de yerelleştirme faaliyetlerine verilen büyük önem olduğu belirtiliyor. Projenin oldukça önemli bir kısmının Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde Türk mühendisler tarafından geliştirilip ekosisteme kazandırıldığı vurgulanıyor.

Petal Search uygulamasını AppGallery’den indirmek için buraya, Huawei dışı cihazlara indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER