Satın Alma Rehberi

Huawei’den öğrencilere özel vergisiz indirim

huawei

Huawei, gelişen eğitim teknolojileri ve öğrenci ihtiyaçları doğrultusunda popüler tablet modellerinde öğrenciler için özel bir kampanya başlattı. Resmî Gazete’nin en son kararlarına istinaden şekillenen bu kampanya, eğitim için teknolojik araçlara ihtiyaç duyan öğrencilere vergisiz alışveriş fırsatı sunuyor.

25 Ekim 2023 tarihli Resmî Gazete duyurusuna göre, Türkiye’deki yükseköğretim öğrencileri, 9.500 TL’ye kadar olan telefon, bilgisayar ve tablet alımlarında vergi iadesinden yararlanabilecek. Huawei’nin bu duyuruya uygun olarak yaptığı fiyat güncellemesi, öğrencilere MatePad serilerinde ciddi bir mali avantaj sunuyor. Kampanyaya dahil tabletler MatePad SE, MatePad 11 2023 ve MatePad 11.5 modellerini kapsıyor.

Huawei MatePad SE: Her Yöne Uyumlu Akıllı Tablet

MatePad SE modeli, kullanıcı dostu tasarımı ve zengin özellikleriyle dikkat çekerken, anodize kumlama tekniği ile işlenmiş alüminyum alaşım kasası ile dayanıklılık sunuyor. Ailelerin ve öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılamaya yönelik tasarlanmış olan bu model, eğitim ve iş hayatındaki çeşitliliğe uyum sağlamakta.

Huawei MatePad 11: Eğitim ve İş İçin Yeni Nesil Tablet

Yenilenen özelliklerle gelen MatePad 11 ise genç profesyonellere ve öğrencilere hitap eden multimedya ve eğitim özelliklerine odaklanıyor. 120 Hz ekran yenileme hızı ve geniş ekran-gövde oranı ile üstün performans ve kullanıcı deneyimi vaat eden bu model, yenilikçi tasarımı ile öne çıkıyor.

Huawei MatePad 11.5: Profesyonel Kullanım İçin İdeal

Her detayı dikkatle planlanmış MatePad 11.5 modeli, etkileyici ekran yenileme hızı ve ince tasarımıyla profesyonel kullanıma hitap ediyor. Göz kamaştırıcı tasarımı, yüksek teknoloji özellikleriyle birleştirilerek kullanıcılarına hem görsel bir şölen hem de performans anlamında yüksek bir deneyim sunuyor.

Vergisiz Öğrenci İndirimi Kampanyası: Kimler Yararlanabilir?

Bu kampanyadan sadece 26 yaş altı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve yükseköğretim öğrencileri yararlanabilir. 1 Kasım’dan itibaren geçerli olan ve 31 Aralık 2023 tarihine kadar süren bu indirimden faydalanmak için alınan cihazların fiyatının 9.500 TL altında olması ve öğrencilerin vergi iadesi sürecini kendilerinin takip etmesi gerekiyor. Toplam destek tutarı ise 5.500 TL olarak belirlenmiş durumda.

Öğrenciler, alım yaptıklarında faturayla beraber belirlenen şartlar dahilinde vergi iadesi için başvuruda bulunabilecekler. İade süreci bu süre zarfında devlet kurumları tarafından geri ödenecek şekilde tasarlanmıştır.

Video: Huawei MatePad SE incelemesi