Telefon görüşmesine imkan veren Huawei Watch Fit 2 Türkiye’de ön satışta

Huawei’nin “yeni nesil akıllı saati yeniden tanımladığını” belirttiği Huawei Watch Fit 2 için mayıs ayının sonunda Türkiye lansmanı yapılmıştı. yeni nesil için akıllı saati yeniden tanımlıyor. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, serinin en son üyesi olan bu akıllı saati Türkiye’de ön satışa açtı.

İlk olarak 2020’de piyasaya sürülen Watch Fit serisi, bir dizi animasyonlu fitness kursları, egzersiz modları ve bilimsel sağlık izleme özellikleri aracılığıyla kullanıcıları yeni egzersiz türlerini keşfetmeye teşvik ediyor. Hafiflik hissi ve şık tasarımıyla akıllı saatin yeni bir çağını başlatarak, kullanıcılara kullanışlı olduğu kadar şık da olan bir cihazla zindeliklerini artırmaları için fırsatlar sundu.

Huawei Watch Fit 2 Serisi, şirketin belirttiğine göre, kusursuz biçim ve olağanüstü işlevin mükemmel kombinasyonunu yepyeni bir düzeye taşıyor. Teknoloji ve modayı bir arada seven tüketiciler için özel tasarlanan bu saat, geliştirilmiş tasarımı ve sağlık deneyimi ile giriş seviyesinde mükemmel bir akıllı saat olarak nitelendiriliyor.

1,74 inç yuvarlatılmış dikdörtgen ekranıyla, daha da etkileşimli, sezgisel bir deneyim için yeni satranç tahtası arayüz tasarımıyla orijinal Huawei Watch Fit’in arayüz tasarımını devralıyor. Önceki modellerden farklı olarak Huawei Watch Fit 2 bir hoparlörle birlikte geliyor ve kullanıcıların akıllı telefonlarını ellerine bile almadan Bluetooth üzerinden telefonla konuşmalarını kolaylaştırıyor.

Fitness animasyonu ve sesli antrenör, daha sürükleyici bir ses deneyimi için geliştirilirken, kalp atış hızından kandaki oksijene ve uykuya kadar her şeyi izleyen bir dizi sağlık işlevi, kullanıcıların tüm gün, her gün sağlıklarını zahmetsizce takip etmelerine yardımcı oluyor.

Huawei Watch Fit 2 ilhamını, kişiselleştirmeyi önemseyen mevcut neslin gençlerinden aldığı söyleniyor. Bu nedenle cihaz çeşitli renk seçenekleri ve şık saat yüzleri sunarak, böylece kullanıcıların kendilerine uyacak şekilde kolayca kişiselleştirebilmelerini sağlıyor. Cihaz aynı zamanda tek sekmeli saat kadranını da destekleyerek kullanıcıların akıllı telefonlarından akıllı saatlerine basit bir dokunuşla görüntü aktarmalarına olanak tanıyor.

Huawei Watch Fit 2 her sürümü için farklı bir renk seçeneğiyle geliyor. Kullanıcılar, tümü çeşitli renk ve tarzlarda yumuşak ve rahat silikondan, zarif deriden veya modaya uygun Milanese kayıştan oluşan kayışları seçebilirler. Bas-çıkar tasarım, kayışları sorunsuz bir şekilde çıkarmalarını sağlar, böylece kullanıcılar kayışlarını ruh hallerine veya kıyafetlerine göre kolayca değiştirebilirler.

1,74 inç, zengin ve canlı renk desteği, 336 PPI ve 336 x 480 piksel çözünürlüğü ile ekran önceki modellere göre yüzde 18,6 daha büyük. Böylece bir bakışta her ayrıntıyı almak kolay. Ekran ayrıca Huawei’nin kullanıcıların zahmetsizce ve sezgisel olarak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmalarını sağlayan yeni satranç tahtası tasarımına sahip.

Huawei Watch Fit 2 ile telefon görüşmeleri yapabilirsiniz

Ayrıca Huawei Watch Fit 2 artık mikrofona ek olarak bir hoparlörle birlikte geliyor. Aramalar, Bluetooth aracılığıyla kullanıcıların akıllı telefonlarından akıllı saatlerine aktarılabilir, böylece nerede olurlarsa olsunlar hareket halindeyken sohbet edebilirler. Ayrıca sevdiklerinizi aramayı kolaylaştırmak için Huawei Sağlık Uygulamasına sık kullanılan kişileri de ekleyebilirler. Kullanıcılar bir aramayı cevaplayamazlarsa, arayan kişiye tek bir dokunuşla özelleştirilmiş bir mesaj gönderebilirler.

Çift bantlı, beş sistemli GNSS, hareket lokasyonunun doğruluğunu arttırdığı için koşucular için de harika bir haber. Spor Sahası modu, kilometreyi ve hızı daha hassas bir şekilde takip ederken, yeni Rota İçe Aktarma ve Dışa Aktarma işlevi, kullanıcıların Huawei Sağlık uygulaması aracılığıyla rotalarını akıllı saate aktarmalarına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca rotalarını arkadaşlarıyla paylaşabilir ve onları katılmaya davet ederek eğlenceli veya daha rekabetçi bir şekilde koşmalarına yardımcı olabilir.

Huawei Watch Fit 2, akıllı yaşamın yanı sıra, egzersiz yönetimini ve sağlık izlemeyi kolaylaştırmak için Huawei Sağlık uygulaması da dahil olmak üzere yeni özellikler de sunuyor.

Huawei Watch Fit 2 sağlık ve fitness özellikleri

Huawei Sağlık uygulaması, sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmenin bir dizi başka yoluna da sahip. Kullanıcılar, günlük adımlar, su içme, egzersizler ve daha fazlasını içeren benzersiz bir sağlıklı yaşam planı oluşturmak için, onlara her gün hatırlattığı, kullanıcıların sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürme konusunda kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak için olumlu geri bildirimler sunan Sağlıklı Yaşam Yönetimini kullanabilir. Kullanıcıların gün boyunca aktif kalmayı hatırlamalarına yardımcı olmak için sesli ve animasyonlu bir hareket hatırlatıcısı bile var. Akıllı saat ayrıca, kullanıcıların nabzını ve kan oksijen doygunluğunu (SpO2) doğru bir şekilde ölçen Huawei’nin yükseltilmiş Huawei TruSeen 5.0 kalp atış hızı izleme teknolojisi ile bir dizi sağlık verilerini de izler. Akıllı saat, her gece uykusunun farklı aşamalarını analiz edebilir ve bir dizi farklı uyku problemini tanımlayabilir ve çözümler sunabilir.

Diğer sağlık özellikleri arasında, her zaman hazırlıklı kalabilmeleri için kullanıcının kalp atış hızını, cilt sıcaklığını ve solunum hızını değerlendiren ve adet dönemini doğru bir şekilde tahmin eden ve önceden hatırlatan adet döngüsü yönetimi yer alır. Huawei Watch Fit 2 ayrıca stresi yönetmeye yardımcı olur ve kullanıcılara bunalmaya başladıklarında yavaşlamalarını ve nefes almalarını hatırlatır. Gelişmiş sağlık yönetimi, kullanıcıların hem fiziksel hem de zihinsel sağlıklarının zirvesinde kalmasına yardımcı olurken, sezgisel arayüz, akıllı telefon benzeri özellikler ve ara bağlantı, onu bileğinizden hiç çıkarmamanız için temel akıllı kişisel asistan haline getirir.

Huawei Watch Fit 2, kullanıcıların her zaman, her yerde çalışmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış akıllı özelliklerle donatılmıştır; koşu ve bisikletten ağırlık çalışmasına, dansa, top oyunlarına, kış sporlarına ve daha fazlasına kadar her şey için 97 egzersiz modu vardır. Ayrıca, 7 seçili mod için, ısınma ve soğuma dahil olmak üzere izlemesi kolay sesli talimatlar ve gösteriler sunan yerleşik bir animasyonlu fitness antrenörü de var.

Koşucular özellikle Huawei Watch Fit 2’ye bayılacaklar. Huawei’nin bir kullanıcının boyunu, yaşını, kilosunu, kondisyonunu ve koşu deneyimini profesyonel düzeyde bir antrenman planı oluşturmak için analiz eden Koşu Yeteneği Endeksi’ne (RAI) sahiptir. Veriler daha sonra otomatik olarak analiz edilir ve kullanıcının ilerlemesine göre eğitim önerileri ayarlanır; böylece sürekli olarak gelişir ve hedeflerine doğru etkin bir şekilde çalışırlar.

Huawei Watch Fit 2 seçenekleri ve fiyatları

Huawei FIT 2 Siyah ve Pembe Altın versiyonları 2.299 TL, beyaz deri kayışlı versiyon 2.699 TL ve gümüş metal kayışlı versiyon 2.999 TL fiyatla Huawei Online Mağaza üzerinden ön satışa sunuluyor. 17 Haziran itibariyle teslimatına başlanacak ürünlerde aynı zamanda sepette 300 TL indirim uygulanıyor. Tüketiciler ayrıca vade farksız 4 taksit imkanından da yararlanabiliyorlar.

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.
Fiyatlar yayın tarihinde alınan fiyatlardır, daha sonra değişiklik gösterebilir veya ürün satıştan kaldırılabilir.
Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun