Teknoloji

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu yeni ofis ürünleri serisiyle kurumsal pazara giriyor

huawei

Huawei, kurumsal pazara girerek devlet, kurumsal müşteriler ve bireysel tüketicilere hizmet vereceğini duyurdu. Açıklama Huawei İcra Direktörü, Tüketici Elektroniği Grubu CEO’su ve Intelligent Automotive Solution BU CEO’su Richard Yu tarafından Huawei İş Ürünleri Lansmanı etkinliğinde yapıldı.

Richard Yu, Huawei’nin dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, monitörler, tabletler, aksesuarlar ve giyilebilir cihazlar dahil olmak üzere çok çeşitli akıllı cihazlarla sorunsuz bir şekilde çalışan çok yönlü ofis ürünlerini desteklemek için donanım ve yazılım ekosistemlerinden destek alacaklarını kaydetti. Şirketin belirttiğine göre, bu yeni ofis çözümleri devlet, eğitim, sağlık, üretim, ulaşım, finans ve enerji alanları hedefliyor.

Huawei, bireysel tüketici alanındaki başarısını yeni paradigma çözümleri için bir sıçrama tahtası olarak kullanarak ofis ve iş ürünlerine akıllı ve yenilikçi yetenekler kazandıracağına dikkat çekiyor. Huawei kurumsal ürünleri, şirketin deyimiyle, “bir sonraki seviye dijital teknolojiye dayalı daha iyi ve daha akıllı bir kullanıcı deneyimini ikiye katlarken, performans ve maliyet etkinliği için müşteri gereksinimlerini karşılayacak”.

Kurumsal ekipman pazarında yeni bir güç olarak Huawei, sektörde devrim yaratmayı vaat eden bir konsept ve vizyonla geldiğini dile getiriyor. Şirket, kurumsal ekipmanların Bulut ve AI teknolojilerinin hakim olacağı bir çağa girdiğine inandığını ve nihai hedefinin ise yüksek kaliteli, akıllı ve tüm devlet ve kurumsal müşteri ihtiyaçlarına hizmet etmek için güvenilir bir platform oluşturmak olduğunu söylüyor. Dizüstü bilgisayarlar için MateBook B serisi, masaüstü bilgisayarlar için MateStation B serisi, monitörler için Display B serisi, tabletler için MatePad C serisi, yazıcılar için B serisi ve giyilebilir cihazlar için B serisi dahil olmak üzere eksiksiz bir iş ürünleri, çözümleri ve hizmet platformları seti sunulacak.

Huawei, devlet ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için müşterilere ürün test standartları, veri güvenliği çözümleri ve tam yaşam döngüsü hizmetleri açısından güçlü destek sağlayacağını da belirtiyor. Şirketin belirttiğine göre, tüm Huawei ürünleri, bir dizi sıkı kalite güvence testinden geçiyor. Örneğin iş masaüstü bilgisayarları patlayıcı ortam, mekanik titreşim, düşük hava basıncı, düşük sıcaklık, yüksek sıcaklık, mekanik darbe, küf, güneş radyasyonu, sıcaklık etkisi, titreşim, kum tozu, nem ve asit atmosferi testlerinden geçiyor. Yalnızca seçkin malzemeler kullanılarak ürünler güvenliğe önem verilerek tasarlanıyor.

Ayrıca Huawei, güvenli veri iletişimini sağlamak için çok katmanlı veri güvenliği önlemleri sağladığını da vurguluyor. Mahremiyetin korunmasıyla ilgili olarak “rahatsızlık, izleme ve sızıntı yok” ilkesi, ürün tasarımı ile geliştirmesinin her adımına dahil ediliyor. Uygulama izinleri yeniden sıralanarak hedefli kontroller dahil edildi. Arama kayıtları, mesajlar, giden aramalar ve cihaz bilgileri gibi özel kullanıcı verileriyle ilgili hassas izinler iptal edildi. Albümlerin erişim kapsamı sıkı bir şekilde kontrol edilerek gerekli izinler görüntü bazında verilebiliyor. Bunların yanı sıra şirket, müşterilerin dosya filtreleme ve paylaşım kontrolleri eklemesine olanak tanıyan özel bir çoklu ekran iş birliği çözümünü kullanıma sundu. Huawei iş ekipmanlarının sadece sektörde daha fazla üretkenlik için bir araç değil, aynı zamanda giderek daha akıllı ve dijitalleşen bir ekonominin bel kemiği, hayatı her yönden daha zengin hale getirecek bir altyapı sunacağını dile getiriyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER