Huawei beklenen amiral gemisi P50 modelinin ilk ön gösterimini yaptı

Leica optik teknolojisi kullanılmaya devam edilecek

Huawei’nin bugün gerçekleştirdiği HarmonyOS yayını sırasında şirket, yakında çıkması beklenen P50 serisi akıllı telefonunu da ilk kez gösterdi. Telefona dair birkaç özellik verildi, ancak şirket fiyatlandırma veya çıkış tarihi hakkında konuşmadı. Ancak ilgi çekici kamera modülünü yakından görme fırsatı elde ettik.

İki flaşla birlikte dört kamera lensi görülüyor. Megapiksel sayısı ve sensör boyutu açısından bu telefonla birlikte nelerin geleceğini tam olarak söylemek zor. Ne var ki, aşağıdaki fotoğraf Huawei’nin optik sistem konusunda yine Leica ile birlikte çalıştığını doğruluyor.

Şirket, P50 ile “mobil fotoğrafçılığı yeni bir düzeye çıkaracağını” iddia ediyor. Kamera çıkıntısının boyutunun P40 Pro Plus’a kıyasla arttığı göz önüne alındığında, Huawei’nin P50’ye daha da büyük sensörler ve lensler sığdırmış olması kuvvetle muhtemel görünüyor.

huawei p50 serisi

Aşaıdaki videoda Huawei P50 serisi gelecek telefonu yakından görebilirsiniz:

Telefonun geri kalanına gelince, şu ana kadar öğrendiğimiz tek şey, Huawei yöneticisi Richard Yu’nun canlı yayın sırasında söylediği gibi, telefonun “hafif bir tasarıma” ve “ikonik” bir tasarım diline sahip olacağıdır. P50 muhtemelen Huawei’nin yeni HarmonyOS işletim sistemiyle birlikte gelecek, ancak videoda bu beklenti doğrulanmıyor. Öyle ki, telefonun ekranı kapalı görülüyor.

Huawei P50’nin ne zaman piyasaya sürülebileceğine gelince, şirket “bu harika ürünü müşterilere nasıl sunacağını ayarlamaya çalıştığını” söyledi. Bu da Huawei’nin, şu anda tüm teknoloji şirketlerinin yaşadığı gibi, küresel çip kıtlığının etkileriyle uğraştığı anlamına geliyor. Üstelik şirkete uygulanan ABD yaptırımları, kendi bünyesindeki parça üretimini de yavaşlattı. Bu da Kirin işlemcileriyle ilgili tedarik sıkıntılarına yol açmış olabilir. Bu nedenle, Huawei’nin bugün duyurduğu MatePad Pro tablet, Huawei’nin kendi işlemcilerinden biri yerine Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun