Huawei Nova 9 serisi için yeni sızıntı

Huawei Nova 9 serisi 23 Eylül’de resmen gözler önüne çıkacak. Seride Nova 9 ve Nova 9 Pro’nun kullanıcılarla buluşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Daha önceki sızıntılar, bu cihazların Honor 50 serisine bir hayli benzeyeceğini göstermişti.

İnternete sızan yeni ve canlı fotoğraflar, Nova 9 serisinin üyelerinde Snapdragon 778G işlemcinin bulunacağını doğruluyor. Ancak ABD tarafından uygulanan yaptırımlar nedeniyle telefonlarda 5G desteği sunamayan Huawei, işlemciyi LTE ile sınırlıyor.

Nova 9 Pro, RTE-AL00 model numarasıyla Geekbench’in benchmark testinden de geçti. Burada hem Snapdragon 778G işlemci doğrulanıyor hem de 8 GB RAM kapasitesi görülüyor. Android 11 ve HarmonyOS 2.0 da doğrulanan unsurlar arasında yer alıyor.

Huawei Nova 9 serisinin Çin dışında hangi ölçekte satışa sunulacağı belirsizliğini koruyor. Nova ailesi Çin’de büyük ilgi görüyor. Huawei’nin bu ilgiyi küresel ölçeğe ne kadar yansıtacağı merak ediliyor.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun