Huawei Nova 8 Kirin 820E ile dünyaya açılıyor

Huawei Nova 8 geçtiğimiz aralık ayında gözler önüne çıkmıştı. Akıllı telefon için Çin dışına açılma zamanı da sonunda geldi. Ancak Nova 8, küresel açılımını bir değişiklikle gerçekleştiriyor.

Huawei Nova 8’in kalbinde şirketin kendi üretimi olan Kirin 985 işlemci bulunuyor. Ancak telefonun uluslararası versiyonunda Kirin 820E tercih edilmiş. Söz konusu işlemci de 7 nm mimarisiyle üretiliyor.

Huawei Nova 8’in uluslararası açılımının ilk durağı Rusya olacak. Akıllı telefonda Kirin 820E işlemciye 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı eşlik ediyor. Dahili depolama alanını microSD kartla büyütmek ise mümkün değil.

Huawei Nova 8’de 6.57 inç büyüklüğünde OLED ekran bulunuyor. Full HD+ çözünürlüklü ekran parmak izi tarayıcısına da ev sahipliği yapıyor. Ekranın orta üst kısmındaki delik ise 32 megapiksel kamerayı barındırıyor.

Akıllı telefonun arkasında ise dörtlü bir kamera sistemi mevcut. 64 megapiksel çözünürlüklü ana arka kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü eşlik ediyor.

Nova 8’e ihtiyaç duyduğu enerjiyi 3800 mAh kapasiteli pil veriyor. 66W hızlı şarj desteğiyle bu pil 35 dakika içinde dolduruluyor. 15 dakikalık bir şarj ise pilin doluluk oranını yüzde 60’a çıkarmaya yeterli oluyor.

Huawei Nova 8, Rusya’da 39 bin 999 ruble (4666 TL) karşılığında satılacak.

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...

iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz salı akşamı yeni iPhone'larını tanıtırken telefonlarının pil ömründen özellikle bahsetmeyi de ihmal etmemişti. Şirket iPhone 13 mini'nin selefinden 1,5 saat, iPhone 13'ün...

WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS’e taşıdı

WhatsApp çoklu cihaz desteği bir süredir test ediliyor. Şirket sonunda bu özelliği iOS uygulamasının beta versiyonuna da getirdi. Çoklu cihaz desteğiyle kullanıcıların macOS veya...