Huawei Nova 10 serisi tanıtımdan önce resmi basın fotoğraflarıyla görüldü

Huawei, 4 Temmuz tarihinde Nova 10 serisini Çin’de tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sonbaharda Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çeşitli Orta Doğu Avrupa, Baltık ve Kanada bölgesi ülkelerinde satışa sunulmuş olan Nova 9‘un takipçisi olacak Nova 10 ve ona eşlik edecek Nova 10 Pro, Çinli online mağaza JD.com envanterinde resmi fotoğrafları ve renk seçenekleriyle görüntülendi.

Huawei Nova 10; gümüş, mor, yeşil ve siyah renklerde, 128GB ve 256GB depolama seçenekleriyle birlikte satışa sunulacak. Nova 10 Pro ise, tamamen aynı renk seçeneklerine ve depolama kaplamalarına sahip olacak. Tasarım açısından her iki telefon da kavisli ekranlara sahip. Nova 10, 60MP çözünürlüklü ve ekran deliğine yerleştirilmiş bir selfie kamerasına sahipken Nova 10 Pro; 60MP ana ve 8MP portreden oluşan iki kameranın yerleştirildiği hap biçimli bir ekran deliğiyle birlikte gelecek.

Birkaç gün önce sızıntıları çıkan özelliklere göre Nova 10; 6.67 inç 120Hz OLED ekran ve Snapdragon 778G 4G yonga set ile birlikte gelecek. Arka kısımda 8MP ultra geniş modül ve derinlik sensörü ile birlikte 50MP ana kamera bulunacak. Ayrıca 66W hızlı şarj destekli 4000 mAh kapasiteli pilin bulunmasını da bekleyebiliriz.

Huawei Nova 10 pro modeli de 6.67 inç 120 Hz OLED ekrana ve aynı biçimde Snapdragon 778G 4G yonga sete sahip olacak. Bu telefonun arkasında 50 megapiksel ana kamera ve 8 megapiksel ultra geniş kameranın yanında derinlik sensörü de bulunacak. Pro modelinin 4500 mAh ile daha yüksek kapasiteli pile ve 100W ile daha yüksek şarj hızına sahip olması bekleniyor.

Huawei’nin Nova 10 serisini temmuz ayında Çin’de tanıtması ve satışa sunması bekleniyor. Geçen yılki Nova 9 serisinin ülkemize gelişini dikkate alırsak, sonbaharda en azından Nova 10’un Türkiye’de satışa sunulduğunu görebiliriz.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun