Huawei Next-Image 2022 Türkiye fotoğraf yarışması için başvurular açıldı

google news abone ol

2017 yılından beri düzenlenen ve artık gelenekleşen Huawei Next-Image fotoğraf yarışması bu yıl 4 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında yapılıyor. 29 Kasım tarihinde kazananların açıklanacağı yarışmada birbirinden özel ürünler fotoğraf tutkunlarını bekliyor.

Huawei‘nin 2017’de başlayan NEXT-IMAGE fotoğrafçılık projesinin önemli bir parçası olarak, her yıl düzenlenen NEXT-IMAGE yarışmasının dünya çapındaki Huawei cep telefonu kullanıcılarına yeni bir görsel kültür yaratma konusunda ilham vermeyi taahhüt ettiği belirtiliyor. Huawei, “NEXT IMAGE” konseptini yalnızca görsel ifade alanına getirdiği uzun yıllara dayanan yeniliği vurgulamak için değil, aynı zamanda büyüyen yeni bir fotoğrafçılık okulunu temsil eden bir konsept yaratmak için ortaya koyduğuna dikkat çekiyor.

Huawei’nin belirttiğine göre, NEXT-IMAGE akıllı telefon fotoğrafçılık yarışması, şirketin modern fotoğrafçılığın zanaatına ve sanatına olan bağlılığını somutlaştırıyor. Hevesli fotoğrafçıları en son teknolojiyle donatan Huawei, yaratıcı ilhamın dışavurumunu sağlamayı umuyor.

4 Ekim 2022 Salı günü tarihinde başvuruları açılan yarışmaya 15 Kasım 2022 Salı gününe kadar gönderim yapılabilecek. Gönderimler kapandıktan sonra 2 haftalık değerlendirme sürecine girecek jüri üyeleri, 29 Kasım 2022 Salı günü Next-Image yarışmasının genel klasman ve kategori kazananlarını açıklayacaklar.

Yarışmada 8 ayrı kategori var

Huawei Türkiye Topluluk Sayfasının katılımcıların fotoğraflarını göndermeleri için resmi platform olduğu yarışmaya bir katılımcı 30’dan fazla fotoğraf veya video gönderemeyecek. Eğer gönderilirse katılımcının ilk 30 paylaşımı kabul edilip yarışmaya dahil edilecek ve geri kalan gönderiler geçersiz sayılacak. Next-Image 2022 Türkiye yarışması ve kategori kazananları Huawei Türkiye jürisi tarafından, kullanıcılar tarafından gönderilen fotoğraf ve videolar arasından seçilecek. Huawei topluluğu ve adaylarının seçimi, Huawei Topluluğu ekibi ve resmi tasarımcılar tarafından yapılacak değerlendirme, gönderilerin estetik görünüşü, yaratıcılığı, sosyal değeri ve yarışma temasına uygunluğu noktalarına dikkat edilerek yapılacak.

Katılımcıların yarışmaya gönderdikleri fotoğraf ve video yaratımları, Moda ve Sanat, Manzara, Sıfatlar, Spor, Merhaba Hayat, Hareket, Hikaye ve Hikaye Anlatımı (video) kategorisinde değerlendirilecek.

Huawei Topluluğu Özel Ödülleri var

Yarışmanın genel klasmanda şampiyonuna Huawei Nova 10 Pro akıllı telefon, genel klasman ikincisine Huawei Nova 10 akıllı telefon, üçüncüsüne ise Huawei Nova Y90 akıllı telefon ödülleri hediye edilecek. Ayrıca her bir kategorinin birincilerine Huawei MatePad T10S tablet, ikincilerine HuaweiBand 6, üçüncülerine ise Huawei FreeBuds 3 hediye edilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk ve Apple arasındaki gerilim bir tweet ile açığa çıktı

Elon Musk, Apple'ın bilinmeyen nedenlerle Twitter'ı iOS App Store'da "kısıtlamakla" tehdit ettiğini iddia ediyor. Bu, Musk'ın Apple'ın platformda "reklamları büyük ölçüde durdurduğunu" söylediği bir...

Galaxy S22 ve Z Fold 4’te fiyat fırsatı N11’de (Günün Fırsatları)

Yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız ve bütçe konusunda herhangi bir limitiniz yoksa, Samsung'un 2022 model iki amiral gemisi telefonu N11'de indirimli olarak...

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

ÖNE ÇIKANLAR