Huawei MateView GT oyun monitörü tanıtıldı

HarmonyOS işletim sistemli MatePad tabletlerini ve Watch 3 serisi akıllı saatlerini tanıtan Huawei, başka bir ürünü daha gözler önüne çıkardı. Bu ürünlerden birisi de kavisli oyun monitörü Huawei MateView GT oldu.

Huawei’nin ilk oyun monitörü olan MateView GT, multimedya içerikler için de optimize edilmiş. Böylelikle monitör üzerinde video düzenleme işleminin  de daha rahat yapılabileceği belirtiliyor. 34 inç büyüklüğündeki monitör 3440 x 1440 piksel çözünürlük sunuyor. Monitörün görüntü oranı ise 21:9.

Yenileme hızı 165 Hz olan MateView GT, Crosshairs ve Karanlık Alan Kontrolü gibi oyun odaklı özelliklere geliyor. Normal parlaklık seviyesi 350 nit olan monitör 4000:1 kontrast oranına sahip.

HDR10 desteğiyle gelen MateView GT, DCI-P3 renk gamının yüzde 90’ını, sRGB’nin ise yüzde 121’ini kapsıyor. DisplayPort 1.4 girişinin bulunduğu monitörde iki adet HDMI 2.0 girişi de mevcut. İki USB-C girişinden birisi ise güç kablosu girişi olarak kullanılıyor.

huawei mateview gt Huawei MateView GT’de stereo hoparlörlerin bulunduğu yerleşik bir ses çubuğu mevcut. Buna ek olarak, monitöre iki mikrofon da yerleştirilmiş. 3.5 mm. jak ile kulaklık ve mikrofon da takılabilen monitörde RGB aydınlatmalı dokunmatik kontrol alanının renkleri kişiselleştirilebiliyor. Monitörün kutusundan 135W şarj adaptörü de çıkacak.

Huawei MateView GT Avrupa’da, Rusya’da, Japonya’da, Asya-Pasifik bölgesinde, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve diğer bölgelerde satışa sunulacak.

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...

iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz salı akşamı yeni iPhone'larını tanıtırken telefonlarının pil ömründen özellikle bahsetmeyi de ihmal etmemişti. Şirket iPhone 13 mini'nin selefinden 1,5 saat, iPhone 13'ün...

WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS’e taşıdı

WhatsApp çoklu cihaz desteği bir süredir test ediliyor. Şirket sonunda bu özelliği iOS uygulamasının beta versiyonuna da getirdi. Çoklu cihaz desteğiyle kullanıcıların macOS veya...