Huawei Mate V katlanabilir telefon bu yıl bitmeden çıkabilir

Katlanabilir telefon pazarında Mate X serisiyle boy gösteren Huawei, portföyüne yeni bir cihaz daha eklemeye hazırlanıyor. Huawei Mate V adını taşıyacağı söylenen cihazın görsel olarak Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Moto Razr’a benzeyeceği konuşuluyor. Kısacası “istiridye kabuğu” formatında bir tasarım kullanıcıları bekliyor.

Huawei Mate V’nin kalbinde Kirin 9000 işlemcinin bulunması bekleniyor. Bunun pek şaşırtıcı olmadığını söylemek gerekiyor. Zira Kirin 9000, Huawei’nin işlemci üreten HiSilicon biriminin en yeni ve en güçlü işlemcisi olma özelliğini taşıyor.

Huawei’nin tanıttığı en yeni katlanabilir ekranlı telefon olan Mate X2’nin hem LTE hem de 5G versiyonları mevcut. Mate V için de benzer bir tercih yapılması sürpriz olmayacaktır.

İddialara göre, Huawei Mate V bu yıl bitmeden piyasaya çıkacak. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde telefona dair yeni haberlerin duyulmasına ve detayların netleşmesine pek şaşırmamak gerekiyor.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun