Huawei Mate 40 Pro Plus için yeni sızıntılar

Huawei Mate 40 serisi 22 Ekim’de resmen gözler önüne çıkacak. Tasarıma doğru geri sayım devam ederken seriye dair sızıntılar, ilginç bir şekilde, oldukça sınırlı kalmıştı. Ancak Huawei Mate 40 Pro Plus modeline ait yeni sızıntıların görülmesi, bu durumu bir nebze de olsa değiştiriyor.

Huawei’nin Mate 40 serisinde entegre 5G modemi bulunan Kirin 9000 işlemcisini kullanması bekleniyor. Ancak Huawei’nin elindeki işlemci stoğunun yeterliliği konusunda ciddi soru işaretleri bulunuyor. 66W hızlı şarj ve en azından modellerden biri için beşgen şeklindeki kamera modülü tasarımı gibi özellikler daha önce gündeme gelmişti.

İnternete sızan yeni bir kılıf tasarımı, beşgen kamera modülüne sahip modelin Mate 40 Pro Plus olduğunu gösteriyor. Kılıf için hazırlanan görseller, ilginç tasarımlı kamera sistemine biraz daha yakından bakmayı da sağlıyor. Modülün sağ üst köşesinde yer alan periskop kamera göze çarpan ilk unsur olurken, bunun altındaki sensör de ana kamera gibi görünüyor. Ancak Huawei’nin büyük sensörlü ultra geniş açılı kameralarını da unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla söz konusu kamera, ultra geniş açılı seçenek de olabilir.

Sol taraftaki kameralardan birinin orta mesafe yakınlaştırma kamerası olması muhtemel görünüyor. Diğer kameranın ise makro kamera, derinlik veya Uçuş Süresi sensörü olabileceği belirtiliyor.

Huawei Mate 40 Pro Plus ile ilgili sızıntılar bununla sınırlı kalmıyor. Akıllı telefonun kutusuna ait iki fotoğraf da şimdiden internette dolaşıyor. Kutu üzerindeki etikete bakıldığında telefonun 5G desteğine sahip olduğu, 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı taşıdığı görülüyor. Telefona dair tüm bilgileri öğrenmek için 22 Ekim’e kadar sabretmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Unicode 14.0 37 yeni emoji getirecek

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....